Запечений болгарський перець на зиму – 2 способи приготування

    Поширити:

    Хочу поділитися з вами найсмачнішим способом, як приготувати болгарський запечений перець на зиму. Це оригінальна страва, яку в літній період нерідко можна зустріти на столах у всіх любителів оригінальних страв із цього овочу. Перчик просто бомба – він смачний будь-якої пори року. Влітку його можна готувати хоч щодня. А ще заготувати про запас, і більше!

    Для того, щоб закрити запечений болгарський перець на зиму, нам знадобиться м’ясистий солодкий болгарський перець. Можна взяти будь-який сорт, зелень та часник. Крім перцю нам потрібні будуть сіль, оцет і рослинна олія. Страва дуже смачна і досить проста в приготуванні. Я покажу, як роблю заготівлі двома способами. Перший спосіб це перець запікається і шматочками закривається в банки. Другий спосіб – це перчик буде в банку цілий, та ще з хвостиками. Саме цей спосіб завжди вітається як закуска в будь-якому застілля.

    Складові:

    • перець болгарський – 12 шт;
    • часник – 12 зуб.;
    • оцет столовий – 2 ст.л;
    • олія рослинна – 6 ст.л;
    • сіль – 2 ст.л
    • зелень будь-яка за бажанням – кріп, або петрушка, селера
    • гірчиця в зернах – 0.5 ч.л. у банку за бажанням

    Як приготувати болгарський перець на зиму?

    1 Спосіб – Перець шматочками

    Перець вимити і розкласти на листі, застеленому фольгою або просто на решітці. Зелень можете використовувати будь-яку, смак перцю буде різним. Так що вибирайте на власний розсуд.

    Можна навіть запекти на грилі. Якщо немає фольги, покладіть папір для випічки.

    Запікати близько 30 хвилин при температурі 220ºC, до м’якості.

    Готовий перець скласти в поліетиленовий пакет, зав’язати пакет і залишити перець на 30 хвилин, щоб він відпотів. Тоді шкірка легко зніматиметься.

    Очистити печений перець від шкірки. Видалити насіння (сік із перців злити в окрему миску, він нам знадобиться для маринаду).

    І розрізати кожен перчик на смужки бажаної ширини (залежно від того, які страви ви плануєте готувати з печеним перцем).

    Приготувати маринад. Часник очистити і дрібно посікти або нарізати пелюстками. Зелень вимити, обсушити паперовими рушниками та порубати. У чисту миску злити сік від печеного перцю, додати оцет, сіль, цукор (за бажанням та за смаком), рубану зелень, часник і олію

    На дно чистої простерилізованої банки покласти 0,5 ч. л. горошин перцю (я брала суміш перців).

    Укласти смужки печеного перцю, поливаючи шари перцю підготовленим маринадом, щоб часник із зеленню рівномірно розподілилися по всій висоті банки. На дно великої каструлі покласти рушник, поставити банки і акуратно налити воду, щоб вона доходила до плічок банок (стежте за тим, щоб вода не потрапляла в самі банки).

    Банки прикрити прокип’яченими кришками, але не закручувати щільно. Довести воду в каструлі до кипіння (кипіння повинне бути помірним і не повинно бути бурхливим) і стерилізувати банки з перцем близько 15 хвилин для 0,5-0,7 літрових.

    Акуратно вийняти банки з каструлі та герметично закрити кришками. Перевернути банки нагору дном і прибрати під плед до повного остигання.

    Потім прибрати у прохолодне місце для тривалого зберігання.

    2 Спосіб – Перець цілком з хвостиками

    Перець треба добре запекти з двох боків, щоб він став м’яким, а шкірка легко відходила. Робимо це так само як у першому рецепті. Дуже акуратно очищаємо перці від шкірки, залишаємо цілими та з хвостиками.

    Часник придушимо на часнодавці. Змішаємо із сіллю. Додамо до часнику солі, оцту та олії. За бажання можна додати будь-яку зелень на ваш розсуд, я пробувала з будь-якою — з різним ароматом, все одно смачно.

    Все перемішуємо та викладаємо на наші запечені перці в якусь ємність. Залишаємо перці в холодильнику мінімум на добу. Потім можна вже їсти чи зберігати у холодильнику.

    Щоб заготовити такий перчик на тривале зберігання, його потрібно скласти в банку, залити маринадом і стерилізувати 1л банки 15 хвилин.

    Заморожені печені перці на зиму

    Якщо немає бажання возитися з закочуванням, то випечені за вищевикладеним способом перці потрібно очистити і скласти в пластикову ємність. Розділяти на сегменти необов’язково, сік під час очищення зібрати і вилити в ємність. Поставити пластиковий контейнер у морозилку та використовувати за потребою.

    Цей рецепт не включає оцет на відміну від консервації. Необхідно врахувати, що завдяки соку поділити заморожений вміст буде непросто. Деякі господині поміщають заготовки поліетиленові пакети і формують у вигляді «млинця». Його за необхідності дуже просто розділити навпіл.

    Дуже раджу спробувати усі способи заготівлі запеченого перцю! Приємного вам апетиту та безтурботних заготовок!

    Джерело

    Поширити: