Догляд за кімнатною трояндою в горщику в домашніх умовах восени та взимку, після покупки

    Поширити:

    Догляд за кімнатною трояндою в горщику не становить особливого клопоту. Вона восени закінчує період цвітіння, готуючись до настання холодів та періоду спокою взимку. Розкажемо про те, що потрібно зробити одразу після покупки рослини.

    Доглядаємо кімнатну троянду

    Троянда, яка перебуває довгий час в одного господаря, зазвичай спокійно входить у період холодів. При купівлі в магазині квітучої рослини доведеться забезпечити йому особливий догляд, в іншому випадку зростає небезпека його загибелі.

    Важливо!

    Відразу після покупки троянду необхідно обробити спеціальними засобами, що захищають від розмноження грибків та численних захворювань.

    Не можна допускати появи частин, що відмирають, акуратно видаляючи їх спеціальним секатором. Усю рослину краще помити під проточною водою, змиваючи засоби, що стимулюють цвітіння. Інакше квітка і сама загине, і може спричинити загибель інших рослин у будинку.

    Потрібно своєчасно розсаджувати троянду. У міру наближення холодів варто зменшувати полив та періодичність внесення мінеральних добрив, щоб не посилювати вегетаційні процеси у рослині.

    Відразу після відцвітання необхідно ретельно готувати троянду до періоду сплячки, забезпечуючи необхідну вологість повітря. Температурні показники у приміщенні не повинні перевищувати 17 градусів. Місце для її постійного перебування варто підготувати за раннє, щоб не турбувати рослину під час входження у стан сну.

    Не можна залишати квітку в холодну пору року поруч із радіаторами та побутовими приладами, які сушать повітря та створюють негативні умови для життєдіяльності рослини. При внесенні мінеральних добрив варто відмовитися від засобів із високим вмістом азоту, щоб не провокувати зростання.

    Всі уражені та відмираючі частини мають бути видалені разом із залишками квітів, що не дасть можливості розвитку захворювань. Догляд за кімнатною трояндою, що знаходиться в горщику або кашпо, не такий простий, як здається, особливо в домашніх умовах восени та взимку.

    Кімнатна троянда – тепло- та світлолюбна рослина, тому важливо забезпечити для неї всі необхідні умови, інакше велика ймовірність загибелі квітки. За нестачі природного освітлення доведеться забезпечити штучне шляхом розміщення над горщиком спеціальної лампи на висоті не більше 30 см.

    Якщо восени і взимку велика ймовірність перепадів температури зі зниженням до 0 градусів, варто вкрити грунт у горщику ялиновими гілками або дрібною тирсою. В іншому випадку вплив негативних умов протягом кількох днів може стати причиною загибелі троянди.

    Під час знаходження у стані сну троянда не потребує частого поливу, тому достатньо виробляти його не частіше 1 разу на 5 днів. Більшу частину часу ґрунт у горщику повинен бути сухим, щоб не створювати умови для загнивання кореневої системи. Для поливу варто використовувати відстояну воду із температурою не вище 18 градусів.

    Як проводиться обрізка

    Ця процедура – ​​обов’язкова умова догляду за кімнатною трояндою в горщику. Оптимальний час проведення обрізки в домашніх умовах – грудень. Робити це потрібно гострим секатором, видаляючи всі віджили частини і гілки, що ростуть всередину. Основні стебла повинні містити не більше 6 очок.

    Зверніть увагу!

    Місця зрізу посипаються деревним вугіллям, який сприяє якнайшвидшому загоєнню мікро ран.

    Поради щодо пересадки

    Оптимальний час для пересадки кімнатної троянди – весна, але в деяких випадках можна проводити цю операцію в грудні, поки квітка остаточно не поринула в сплячку. Для цього потрібно рясно полити троянду, після чого акуратно витрусити її з горщика.

    Нова ємність для посадки на той час має бути повністю готовою. Попередньо на дно іншого горщика викладається шар керамзиту, що виконує роль дренажу. У днищі горщика має бути отвір для виходу зайвої води.

    Грунт для посадки повинен бути легким і поживним, оптимальний варіант – суміш із вмістом піску, перегною і дерну. Розсада, що пересаджується, розміщується по центру ємності і присипається достатньою кількістю грунту.

    Після цього бажано перемістити її у темне приміщення на добу, даючи можливість пережити стрес від пересадки за мінімальних навантажень. У цей період не варто старатися з поливом, достатньо проводити обприскування листя.

    У міру вкорінення троянди її переносять у світле місце, віддаючи перевагу південній частині будинку. Подальший догляд за кімнатною трояндою в горщику має на увазі лише полив та спостереження за рослиною.

    Досвідчені квітникарі знають, що навіть у домашніх умовах восени та взимку рослина може бути піддана атаці шкідників або захворювань. Заради захисту троянди від негативного впливу доведеться постійно проводити огляд для своєчасного виявлення проблеми.

    До речі!

    За перших ознак зараження доведеться провести комплекс заходів, націлених на порятунок троянди. Перше, що потрібно зробити – видалити її на карантин у приміщення, де немає рослин.

    Догляд за кімнатною трояндою в горщику в холодну пору року – періодичний полив та спокій за умови знаходження у теплому та світлому приміщенні без протягів. Судити про те, наскільки добре перезимувала рослина, можна тільки з настанням весни та проявами її пробудження. За умови повноцінного догляду можна не турбуватися про стан рослини в домашніх умовах восени та взимку.

    Сумніви у квітникарів можуть виникати лише при частих перепадах температурних показників або порушення режиму вологості. За бажання зберегти троянду у здоровому стані, важливо створювати для неї всі необхідні умови. Реабілітувати і оживити постраждалу квітку набагато складніше, ніж спочатку зберегти її в здоровому стані. Інакше велика ймовірність повної загибелі кімнатної троянди.

    Джерело

    Поширити: