Використання пнів у дизайні саду — 30 фото-ідей

  Поширити:

  Буває, старе дерево на ділянці спиляли, а на його місті залишився не дуже симпатичний пеньок. Розв’язати цю проблему можна радикально, а саме — викорчувати. Щоправда, це потребує багато часу та сил або значних фінансових витрат. Проте є й інший шлях. Старі пні можуть стати справжньою прикрасою подвір’я, якщо підійти до їх оформлення із фантазією та творчістю. Для втілення найсміливіших ідей знадобляться міцні пеньки, які не вражені хворобами. Сьогодні ми зібрали 30 фото використання пнів у ландшафтному дизайні для вашого натхнення.

  Що зробити зі старого пня в саду?

  Пень — садова клумба

  Пень — відмінна основа для квітника, який виглядає досить оригінально. Для цього у пні потрібно зробити поглиблення з урахуванням розмірів рослин. У таку клумбу краще висаджувати рослини з дрібною кореневою системою, зокрема: чорнобривці, герань, братки, петунія, волошки, барвінок, чебрець, дзвіночки тощо.

  Не забудьте зробити дренаж у нижній частині пня (наприклад, дрібний гравій). Зроблене поглиблення заповнюється ґрунтовою сумішшю. У таких натуральних клумбах волога зберігається довше.

  На високому пні гарно виглядають невеликі кучеряві рослини. Якщо є бажання посадити ліани, рекомендується прикріпити до поверхні пня декілька мотузок. Після цього опора стане схожа на колону, що увита зеленню.

  Садові меблі з пеньків

  З пенька може вийти стілець або стіл. Це залежить від розмірів «вихідного матеріалу», а також розташування пня на території. Також можна використати його як підставку для вазонів або інших предметів.

  Декоративна зона навколо пня

  Зверніть увагу не тільки на сам пеньок, але й на зону навколо нього. Так, на пень можна поставити вазон із квітами, а от навколо облаштувати декоративну зону — наприклад, це може бути кам’янистий відсип із ґрунтопокривними багаторічниками чи декоративна водойма із водними рослинами та низькорослою папороттю. Також пеньок може стати центром квіткової клумби.

  Вирощування грибів на пні

  Пні можуть підійти для вирощування (та навіть збору врожаю) грибів. Яких саме — можна з’ясувати в інструкції на пакетиках з міцелієм грибів, що досить часто зустрічаються у продажі.

  Годівничка із пня

  Годівничку для птахів можна влаштувати просто на пні. Її вигляд може бути дуже різним: від гарної великої тарілки до декоративної конструкції.

  Казковий садок з будинком із пня

  З пня можна зробити різноманітні фігури, але простіше всього — зробити з нього казковий будиночок. Для цього потрібно зробити вікна, двері, дах, додати декоративні елементи, може навіть жителів цього «будинку». Такий чарівний будиночок може стати головним елементом казкового садка для дітей, де вони можуть гратись та створювати свій фантастичний світ. А може навіть і садити свої рослини (із вашою допомогою) та доглядати за ними.

  Свічник з пня

  Якщо пеньок знаходиться недалеко від зони відпочинку або доріжки, додаткове освітлення буде дуже доречним. Садовий світильник на сонячних батарейках можна розмістити у поглибленні пня — виглядатиме дуже оригінально.

  Джерело

  Поширити: