Як правильно пасинкувати і прищипувати помідори, щоб було багато зав’язків

    Поширити:

    Будь-який сорт томатів потребує особливого підходу до формування рослин.

    Високорослі томати дуже гіллясті, тому їх краще формувати в одне стебло.

    Пасинки, які утворюються над поверхнею ґрунту в пазухах нижнього листя, стрімко ростуть, тому їх необхідно зрізати. Вони забирають поживні речовини з рослини. Прибирають пасинки до того моменту, поки вони не зросли більше ніж на 5 см. Їх легко виламати, а рани загоюються швидко.

    Вперше пасинкування потрібно проводити через 8-10 діб від дня посадки, а вдруге — через 10-12 днів. Перерослі пасинки видаляють за допомогою гострого ножа або ножиць, залишаючи пеньок до 1 см.

    Також, можна робити дво- та тристебельні формування рослин. При двостебельному формуванні, поряд з головним стеблом встановлюють пасинок, що розвивається з пазухи листка під першою квітковою кистю. З нього з’являється пагін, який не дуже відстає по розвитку від головного стебла. Згодом на ньому, також, з’являються суцвіття.

    При тристебельному формуванні рослин, потрібно залишити пасинок під першою квітковою кистю та ще один найсильніший.

    Для високорослих помідорів пасинкування необхідне протягом всього літа. Це обмежує зріст культур, а всі корисні речовини потрапляють саме в плоди.

    При одностебельному формуванні рослин, врожай більш зрілий. А при інших двох — врожаю більше, однак дозрівання уповільнюється.

    Також, помідори потрібно не лише пасинкувати, а й прищипувати верхівки стебел, бо вони не знають меж в зростанні. Прищипувати слід за один місяць до приходу осінніх заморозків. Над суцвіттями, де вже зав’язалися плоди слід залишити 2-3 листочки та лише потім видалити точку зростання пагону. Це пов’язано з тим, що розвиток плодів на суцвітті відбувається за рахунок 2-3 сусідніх листочків.

    Щоб плоди були великими та гарними, потрібно проріджувати зав’язі. Для цього необхідно видалити перші квіти. В деяких сортів томатів вони багатопелюсткові, з яких проростають великі, але потворні плоди. Потім, на кожній кисті потрібно залишити до 6 плодів, видаляючи надмірно зростаючі зав’язі.

    Джерело

    Поширити: