Як посадити півонії навесні – покроковий майстер-клас з фото

    Поширити:

    Весняна посадка півонів мало чим відрізняється від осінньої. Хоча деякі особливості все-таки є.

    Багато хто вважає, що півонії можна садити лише у серпні-вересні, після того як їх викопали та поділили. Але у продаж саджанці надходять зазвичай не раніше лютого. Що ж робити? Купити ділянку та чекати приходу осені? Звичайно, ні! Півонії непогано приживаються і після посадки навесні. Головне – все зробити правильно.

    У півонії спостерігаються два періоди відростання всмоктувальних корінців – осінь (серпень-вересень) та весна (квітень-травень). Саме в цей час і рекомендується висаджувати рослини у ґрунт.

    Весною садити півонії потрібно, поки не почалося стійке потепління, щоб до початку відростання пагонів ділянка змогла хоч трохи вкоренитися. Як вибрати хороші кореневища півонії. Насамперед зверніть увагу на упаковку.

    Добросовісний виробник завжди вкаже:

    • назву сорту;
    • короткий опис рослини;
    • кількість посадкового матеріалу у штуках;
    • позначку про проходження контролю якості;
    • інструкцію з посадки.

    Після того, як досліджуєте упаковку, переходьте до огляду ділянки (зазвичай це легко зробити, тому що півонії продають у поліетиленових пакетах з прикріпленими етикетками). На ній має бути 2-3 бруньки поновлення і як мінімум 2 придаткові корені довжиною більше 5 см. Але жодних слідів пошкоджень та ознак захворювань – це важливо!

    Від покупки краще відмовитися, якщо:

    • ділянка на дотик волога або, навпаки, занадто суха;
    • від упаковки виходить запах цвілі чи гнилі;
    • на кореневищі є нарости або вузлоподібні потовщення (такий посадковий матеріал може бути заражений раком або уражений кореневою нематодою).


    Якщо на ділянці всього 1-2 бруньки, це зовсім не означає, що рослина обов’язково загине. Найчастіше такі півонії просто ростуть повільніше і зацвітають на рік пізніше.

    Посадка півонії у відкритий грунт

    Загалом технологія весняної посадки півонів мало чим відрізняється від осінньої. Посадкову яму можна викопати заздалегідь, щоб ґрунт встиг трохи осісти. Але деякі квіткарі роблять це й у день посадки. Якщо ви один з них, то ця інструкція точно для вас.

    Крок 1

    Викопуємо посадкову яму розміром не менше 60×60 см. Верхній родючий шар ґрунту складаємо окремо.

    Крок 2

    На дно ями насипаємо дренаж (керамзит, биту цеглу, річковий пісок і т.д.) шаром 10-15 см.

    Крок 3

    Засипаємо в яму половину викопаного родючого ґрунту, 1-2 відра компосту або перегною, 200 г суперфосфату та 300-400 г золи. Перемішуємо. Якщо грунт глинистий, додаємо відро піску або торфу, а якщо піщаний – це відро глини.

    Крок 4

    Зверху горбком насипаємо родючий грунт, що залишився, щоб до країв ями залишалося близько 10-12 см.
    

    Крок 5

    Розташовуємо ділянку півонії в центрі, попередньо розправивши коріння (вони мають бути спрямовані вниз або в сторони). Якщо ґрунт на ділянці важкий, заглиблюємо ділянку на 5 см, а якщо легкий – на 7 см від початку зростання бруньок. Щоб наочно перевірити рівень ґрунту, можна прикласти до ями черешок лопати.


    Якщо сильно заглибити півонію – вона не буде цвісти. Це одна з основних причин відсутності цвітіння. Якщо ж, навпаки, висадити рослину надто близько до поверхні ґрунту, то взимку вона може підмерзнути.

    Крок 6

    Акуратно засипаємо кореневища півонії землею, злегка ущільнюючи її руками, щоб не пошкодити нирки. У жодному разі не слід утоптувати землю ногами.

    Крок 7

    Робимо навколо лунки валик з грунту і рясно поливаємо. Якщо ґрунт просів, підсипаємо ще землі.

    Крок 8

    Мульчуємо лунку торфом, перегноєм або сумішшю садової землі та торфу (1:1). Це захистить ґрунт від пересихання та створить сприятливі умови для вкорінення саджанця.

    Спочатку півонії потрібно поливати кожен день, щоб вони швидше вкоренилися. В іншому догляд такий самий, як і при осінній посадці. І хоча вважається, що «весняні» півонії можуть трохи відставати в зростанні від посаджених у вересні, але при своєчасному поливі, підгодівлі та прополі ви зможете виростити чудові і здорові кущі.

    Поширити: