Прищепіть черешню на вишню. Два наочні методи вдалого щеплення на довгі роки

    Поширити:

    Прищепити черешню на вишню – відмінний метод отримати відмінний урожай смачної черешні найближчими роками. Ви можете прищепити навіть кілька сортів черешні на одну вишню, наприклад, жовту та рожеву, і тоді у вас вийде дуже гарне дерево із двома сортами!

    Багато дачників бояться прищеплювати черешню на вишню, бо є твердження, що стовбур вишні не встигне за розвитком черешні, і щеплення просто «відвалиться» з часом. Однак цього можна уникнути, якщо борозенкувати стовбур вишні. Для цього в травні робляться два поздовжні розрізи кори вишні, які замазуються садовим варом. Завдяки цьому трюку стовбур вишні потовщатиметься і почне рости з однаковою швидкістю з черешнею. На наступний рік можна знову повторити борозенкування, але в іншому місці на стовбурі.

    Отже, існує два основних методи щеплення черешні на вишню, але загалом вони схожі один з другим. Для початку слід підживити живці черешні, у яких бруньки ще не пустилися на зростання, а також підібрати вишню, якій виповнився приблизно рік, висотою понад 100 см.

    Прищепіть черешню на вишню. Два наочні методи вдалого щеплення на довгі роки

    У вишні обрізати верхівку так, щоб стовбур за висотою був 80 см від землі.

    Товщина стовбура вишні та живця черешні повинні плюс-мінус збігатися.

    Зробіть однаковий косий зріз гострим ножем на живці черешні та на стовбурі вишні. Живець поки поставте у воду – він повинен бути трохи вологим.

    Додатково зробіть насічку приблизно 4 мм глибиною в центрі стовбура і в центрі живця.

    Вставте живець у стовбур, з’єднавши насічки один між одним.

    І замотайте місце з’єднання ізолентою.

    Отже, що робити, якщо вишня вже переросла, і її стовбур досить товстий? Не біда – на таку вишню можна прищепити навіть кілька черешків черешні! Для цього ліворуч і праворуч на стволі зробіть бічний зріз, а також насічку вглиб стовбура на 4 мм.

    На живці також зробіть косий зріз + насічку. Вставте живець.

    Те саме повторіть з іншого боку стовбура. Зрізану, оголену верхівку стовбура замажте садовим варом, а всю конструкцію замотайте ізолентою, включаючи відкриту верхівку. Зайві листки та бруньки на стовбурі вишні обріжте і замажте садовим варом. Тепер залишається лише чекати!

    Джерело

    Поширити: