Як підв’язувати помідори, підгледіла у китайців. За 2 години управляюся з усім рядом, міцно, надійно

  Китайські фермери вміють берегти час і сили. Метод підв’язки помідорів я підгледіла у них. Так вправно, так швидко!

  Що потрібно для наших помідорів, які ростуть в теплицях чи відкритому ґрунті? Раптом не вистачило паличок, і взяти ніде?

  Потрібні будуть на один рядок посадок:

  • моток мотузки;
  • дві палки, можна замінити їх металевими штирями і навіть пластиковими надійними трубами, головне, щоб трималися.

  Підв’язка буде зроблена уздовж всієї грядки, це виглядає незвично, але виходить дуже зручно. На початку і в кінці кожного ряду забивають кілки, міцні, надійні, важливо, щоб вони не гнулися і були забиті глибше, на них припаде пристойне навантаження.

  Кінець мотузки прив’язують до кілочка на висоті сантиметрів 30, якнайвище, потім мотузку ведуть до кінця ряду, огинаючи кожен кущ в шаховому порядку, то спереду, то ззаду кущика. Біля кілочка мотузку потрібно натягнути сильніше, обмотати пару раз і зав’язати.

  Потім ведуть її в зворотному напрямку, але кущі огинають вже навпаки, щоб кущі і мотузка формували плетенку. На кілочку мотузку обмотують, фіксують, піднімають ще разок і знову ведуть до кінця ряду в шаховому порядку.

  Ось так швидко і просто кущі візьмуть необхідний для росту напрямок і знайдуть для себе опору. Можливо, підв’язку доведеться повторити ще раз, коли кущі підростуть. Багато часу це не займе, ну, ви в курсі!

  Джерело