Як швидко вкорінити будь-який живець: 5 найкращих народних засобів

  Як відомо, кращому укоріненню живців сприяє швидке утворення корінців. У продажу можна знайти спеціальні стимулятори корнеутворення. Однак дорогі препарати можна замінити простими засобами, які завжди під рукою.

  Не всі рослини здатні швидко утворювати коріння – у живців деяких рослин коріння з’являється надто довго. Якщо ми хочемо прискорити цей процес, треба допомогти рослині, підштовхнути її до утворення коріння.

  Ми хочемо розповісти вам про популярні народні способи стимуляції коренеутворення, перевірені на власному досвіді не одним десятком дачників.

  Укорінення живців у соку алое

  Користь алое деревоподібного (у нас ця рослина більше відома під назвою сторіч) для людини – факт загальновідомий. Завдяки корисним речовинам і вітамінам, що знаходяться в ньому, воно надає на організм людини загальнозміцнюючий і лікувальний вплив. Не меншу користь алое може і принести рослинам, покращуючи їхнє коренеутворення. Вважається, що максимальний ефект дає сік рослин, яким не менше 3 років від народження, тому для стимуляції беріть нижнє – зріліше – листя і акуратно зрізайте їх ножем.

  Після зрізання загорніть листя в поліетиленовий пакет та покладіть на кілька годин у холодильник. Під впливом низької температури у листі починається формування біологічно активних речовин – корисна дія алое посилюється.

  Після цього вичавте з столітника сік і 5-7 крапель додайте в склянку води. Залишіть живці в отриманому розчині на 2 дні. Після цього часу пересадіть їх у грунт.

  Вкорінення живців у меді

  Мед має безліч корисних властивостей, які використовують не тільки для лікування людей, але і для стимуляції коренеутворення у рослин.

  Для одержання природного стимулятора розчиніть 1 ч.л. меду 1,5 л теплої води. Температура води не повинна перевищувати 40 ° С, інакше корисні властивості солодкого продукту будуть знищені. Помістіть живець у підготовлений розчин на півдня, а після цього перенесіть у ємність із чистою водою або посадіть у землю. Завдяки медовій стимуляції коріння у черешка з’являться набагато раніше.

  Вкорінення живців у вербовій воді

  Здавалося б, як верба може допомогти живцям і прискорити коренеутворення? Причина в тому, що в корі верби знаходиться саліцин – природна сполука, з якої було вперше отримано саліцилову кислоту. Для рослин ця речовина є натуральним фітогормоном, здатним підвищити схожість насіння та прискорити коренеутворення живців.

  Для отримання з верби природного стимулятора наріжте молоді пагони дерева та поставте їх у воду. Після того, як на гілках з’являться коріння, дістаньте вербу з ємності, а замість неї помістіть туди черешки. При необхідності додайте чистої води та перемішайте її з вербовою.

  У внутрішньому шарі кори тополі так само, як і у верби, є саліцин. Тому дія, що чиниться на живці тополем і вербою, дуже схожа. Візьміть молоді гілочки тополі, наріжте їх на шматки 7-8 см і залийте окропом. Поставте в темне місце на 12 годин, щоб настоявся розчин, а потім процідіть його. У стимулятор коренеутворення, що вийшов, поставте живці.

  Укорінення живців у дріжджах

  «Зростає як на дріжджах» – це не лише про тест. Дріжджі допоможуть прискорити і утворення коренів у живців. Для цього візьміть 50-60 г пресованих дріжджів та розведіть їх у 500 мл теплої води. Опустіть в отриману суспензію живці і залиште на 2 діб. Після цього дістаньте їх та помістіть у звичайну воду. Дріжджі «запустять» процес коренеутворення, тому незабаром на живцях з’являться перші коріння.

  Вкорінення живців у яєчному білку

  Візьміть один яєчний білок і залийте 200 мл теплої води. Наполягайте тиждень, після чого розведіть з водою у співвідношенні 1:2 (білок: вода) і полийте розчином посаджені в ґрунт черешки. За потреби полив можна повторити.

  Не всі дачники готові пробувати цей спосіб поліпшення коренеутворення живців через далеко не приємний запах, який з’являється після наполягання білка протягом декількох днів.

  А які засоби стимулювання коренеутворення віддаєте перевагу ви – магазинним чи природним?

  ДЖЕРЕЛО