Три банальні причини, чому помідори тріскаються на кущах, і дієві способи усунути цю проблему

  Прикро, коли помідори виросли гарними та великими, і на них почали з’являтися тріщини. Вони і для консервації не підходять, та ще й тріщини – це відчинені двері для різних грибків. Помідори, що тріснули, часто загнивають і довго звичайно ж не зберігаються.

  Прикро, коли стільки сил витрачено, а нормальний урожай зібрати не вдалося. Щоб цього не сталося, потрібно з’ясувати причини та виключити помилки у догляді за томатами.

  Нерівномірний полив

  Помірність потрібна у всьому, зокрема й у поливі томатів. Якщо в період дозрівання плодів поливати рослини нерівномірно (один раз трохи, наступний гарно влити), то дивуватися появі тріщин не варто.

  Під час рясного поливу в плоди спрямовується дуже багато вологи. Шкірка не витримує такого натиску і тріскається. Причому від напору вологи може тріснути навіть шкірка зелених томатів. Так, вона може зарубцюватись, але вигляд у овочів буде вже не товарний.

  Розтріскування обов’язково відбудеться, якщо після сильної спеки ми щедро поллємо свої рослини. З’являться тріщини по колу плодів або поздовжні.

  Тому, коли томати йдуть наливаються та червоніють, поливати їх потрібно рівномірно і потроху. Щоб не створювати високого тиску рідини.

  Можуть з’явитися інші види тріщин, більше схожі на дупло. Це найчастіше спостерігається на томатах, які ростуть на городі. Причина – сильний дощ після тривалого періоду спеки та одразу сильне сонце.

  Всі ці чинники разом призводять до утворення глибоких тріщин. Тому не менш важливо захищати томати від спеки. Як варіант – обприскати з розпилювача розчином із зубним порошком. На відро води потрібно 2 столові ложки порошку. Це чудовий захист від ультрафіолету.

  Надлишок підживлення

  Насамперед плоди розтріскуються через надлишок азоту. Азот необхідний томатам у період плодоношення, тому що він один із елементів, який відповідає за цукристість та смак. Однак його потрібно зовсім небагато.

  Тому в період наливу плодів не потрібні ні курячий послід, ні коров’як. Такі підгодівлі викличуть бурхливе зростання, можливо приведуть до жирування і гарантовано до розтріскування помідорів.

  Перевагу варто віддавати добривам, де на першому місці у складі стоїть калій. Це можуть бути магазинні мінеральні добрива чи приготовані самостійно. З рослин лідером за вмістом калію є кропива. На її основі вийде гарне зелене добриво.

  Різкі перепади температур

  Перепади температур – це причина розтріскування насамперед тепличних томатів. З одного боку, температурна гойдалка потрібна томатам саме для того, щоб вони отримали солодкий смак. Вдень, коли тепло в листі накопичується цукор. При зниженні температури він переходить у плоди та помідорки виходять солодкими.

  Але від різких перепадів плоди тріскаються. Це не означає, що теплицю потрібно закупорювати на ніч. Бо кому потрібні прісні помідори без смаку. Знову ж таки потрібна помірність – на ніч вікна теплиці можна залишати відкритими, щоб збалансувати температуру.

  Ще варіант збалансувати температуру – це використати мульчу. Допоможе цей прийом і у відкритому ґрунті. При різкому зниженні температури мульча не дасть переохолодити коріння.

  Як бачимо, не так багато потрібно зробити, щоб зберегти помідори цілими та неушкодженими.

  Джерело