Пропустили літнє живцювання троянд? Не біда — осіннє живцювання не менш ефективне

    Поширити:

    Той, хто пропустив час літнього живцювання троянд, обов’язково має спробувати осінній спосіб живцювання, який є не менш ефективним. Цим методом можна розмножувати всі види троянд, але особливо добре укорінюються плетисті та почвопокровні троянди, що стосується чайно-гібридних сортів, вони також чудово приживаються без використання стимуляторів росту коренів.

    Підготовку живців для осіннього живцювання слід проводити разом з осіннім обрізанням троянд, коли температура повітря опускається до 15 градусів.

    Після обрізання всіх квітучих пагонів наріжте їх на живці: нижній зріз має бути під кутом 45 градусів, верхній під прямим кутом.

    Живці слід готувати так, щоб нижня нирка розташовувалася якомога ближче до місця зрізу.

    Земля для посадки живців має бути досить пухкою. Просто вставте підготовлені живці в землю на відстані приблизно 10-30 см один від одного. Поглиблювати живці слід до першого листа.

    Обрізати листя у живців не слід. Якщо троянди перезимують зі старим листям, то весняний ріст і приживання будуть значно кращими, ніж у голих гілочок.

    На зиму живці ховаються приблизно в той же час, що й дорослі кущики.

    Навесні після розкриття живця можна буде легко замульчувати, підживлення вносити не потрібно.

    Приблизно в середині квітня — на початку травня у живців вже буде добре розвинена коренева система і їх можна буде пересаджувати на постійне місце.

    Плетисті троянди, вирощені з живців, зацвітуть вже наступного року. Чайні троянди та інші сорти троянд будуть набирати чинності приблизно 3 роки.

    Вкорінювати троянди в цей спосіб дуже просто. Живці відмінно приживаються без будь-якого догляду.

    Джерело

    Поширити: