Густий джем із винограду на зиму

    Поширити:

    У холодну пору року обов’язково захочеться поласувати смачною солодкою заготівлею. Подбайте про це заздалегідь і приготуйте джем із винограду. Джем виходить в міру солодким, дуже ароматним, смачним та досить густим. Такий виноградний джем чудово підійде до сніданку просто з хлібом і чаєм або до млинців, оладок, морозива, солодких запіканок.

    Нам знадобиться:

    • Виноград – 1 кг
    • Цукор – 340 г
    • Покроковий рецепт приготування:
    • Підготуйте усі інгредієнти. Я використала темний виноград двох сортів.

    Виноград добре промийте. Зніміть ягоди з грона. Зіпсовані виноградинки видаліть.

    Підготуйте посуд для варіння, який рівномірно розподіляє температуру та не окислює заготівлю. У мене чавунний казан, а потім сотейник з товстим дном і мармуровим покриттям.

    Перемістіть виноград у казан. Ягоди подавіть або товкачем, або руками, щоб виділився сік. Воду додавати не потрібно. Відправте помірний вогонь і доведіть до кипіння. Варіть близько 15 хвилин на невеликому вогні під кришкою, щоб усі ягоди стали м’якими.

    Проварені ягоди винограду протріть через дрібне сито, щоб кісточки і шкірка залишилися на ситі, а вся м’якуш пішла в миску.

    У мене вийшло 680 мл соку з м’якоттю. Перелийте сік у сотейник та поставте на вогонь. Всипте цукор і, помішуючи, доведіть до кипіння. Використовуйте вільний посуд, оскільки під час кипіння підніматиметься пінка. Варіть на помірному вогні, помішуючи, 20-30 хвилин. Чим довше уварювати, тим густішим вийде джем.

    А поки що підготуйте тару для консервації. Я використовувала невеликі баночки об’ємом 200 мл із гвинтовими кришками.
    Банки та кришки ретельно промийте з содою, сполосніть під проточною водою.

    У каструлю влийте воду трохи менше половини. На дно опустіть кришки. Зверху встановіть ґрати з баночками шийкою вниз.
    Поставте конструкцію, що вийшла, на вогонь і доведіть воду до кипіння. Стерилізуйте 15-20 хвилин до появи великих крапель на стінках банок.

    Стерильний посуд викладіть на чисту решітку або кухонний рушник.

    Я уварювала джем 30 хвилин. Як перевірити готовність джему? Я капнула трохи джему та відправила в морозилку на 2-3 хвилини. Провела по центру краплі пальцем і залишилася борозенка. Якщо крапля розтікається, тоді потрібно ще трохи уварити.

    Гарячий джем розлийте по стерильним банкам. У мене вийшло 3 баночки об’ємом по 200 мл кожна.

    Банки щільно закупоріть кришками, переверніть і укутайте. Залишіть до повного остигання.

    Джем із винограду на зиму готовий. Для зберігання краще використовувати темне прохолодне місце. Заготівля добре зберігається в квартирній коморі.

    Джерело


    Поширити: