10 секретів вирощування озимої цибулі

  Поширити:

  Потрібно знати для гарного врожаю:

  1. Час посадки

  Підзимова посадка цибулі гарантує вам ранню появу зеленої цибулі навесні, а ріпчастої — вже влітку. Але садити цибулю потрібно не раніше жовтня.

  2. Дрібна сіянка

  Дрібну сіянку складно зберегти до весняної посадки, а вибір на її користь краще зробити, якщо ви хочете, щоб ваша цибуля не пішла в стрілку.

  Крім того, дрібна сіянка встигає визрівати раніше, ніж велика. Якщо восени ви посадите велику сіянку, то вона обов’язково буде стрілкувати.

  3. Пухкий ґрунт

  Висаджувати цибулю потрібно тільки в пухкий ґрунт — щільний або глинистий для цього не підійде.

  4. Укриття на зиму

  Ідеальне укриття для цибулі — лапник: він густий, теплий, і під таким укриттям ваш овоч переживе зиму більш ніж безпечно. Укрити грядку потрібно відразу ж після посадки.

  5. Раннє прополювання

  Приступати до прополювання цибулі потрібно відразу ж, як тільки з’явилися перші сходи, для того щоб вони не “загубилися” в траві.

  І чим щільніший ґрунт, тим активніше потрібно прополювати, особливо це актуально для вологого ґрунту: після поливу або опадів.

  6. Регулярний полив

  Одного поливу в тиждень буде достатньо: землю потрібно зволожувати всього на 15 см вглиб. Під час дозрівання цибулин зволоження ґрунту потрібно припинити аж до збору врожаю. В цьому випадку головки будуть краще визрівати і добре зберігатися взимку.

  7. Проріджування

  Традиційно висмикують найслабші і дрібні рослини, які можна відразу ж з’їсти. Решта цибулин отримують можливість зайняти їх місце і повноцінно рости.

  8. Правильні підгодівлі

  Для цього радимо використовувати добрива, що містять фосфор.

  9. Час прибирання

  Зазвичай, збір врожаю озимої цибулі в наших широтах починають в липні. Прибирають цю культуру поступово, у міру дозрівання.

  10. Сушіння

  Якщо погода суха, то свіжозібрану цибулю можна залишити на грядці: вона і підсохне, і буде продезінфікована сонячними променями. В цьому випадку її краще залишити на вулиці на 3 дні, періодично повертаючи, щоб вона підсохла рівномірно.

  У сиру погоду покладіть цибулю під навіс і залиште там до кінця дня. Підсушену рослину перемістіть на горище, розкладіть і залиште до тих пір, поки її шийка не висохне.

  Джерело

  Поширити: