Пустить коріння навіть найсухіша палиця. Чайна ложка на літр води

  Деякі культури досить складно живці, тому що вони неохоче пускають нижні коріння.

  Але є один простий спосіб, який допоможе досягти появи корінців навіть від сухої палиці.

  А хитрість полягає в тому, що домогтися появи корінців допоможе мед, який обов’язково має бути натуральним.

  Як відомо, у квітковому меді містяться біогенні стимулятори та фітогормони, яких немає в інших стимуляторах росту, особливо хімічних.

  При укоріненні живців мед сприяє швидкому появі, активному розвитку та зростанню нижніх відростків, до того ж мед дезінфікує зріз.

  Більше того, мед складно змити, а тому він не дозволяє проникнути в пошкоджену поверхню хвороботворним мікроорганізмам, які містяться в субстраті.

  Приготування та використання медового розчину: Пустить коріння навіть найсухіша палиця. Чайна ложка на літр води
  Садівники постійно сперечаються щодо концентрації медового розчину. Але найчастіше для вкорінення живців 1 чайну ложку на 1 літр води.

  Щоб мед швидше розчинився, його потрібно розвести в невеликій кількості теплої (не гарячої) води, а потім долити потрібну кількість прохолодної.

  В отриманий розчин потрібно опустити живці – повністю або лише нижню частину. Живці залишити в розчині на 1 – 24 години. За цей час живці вберуть у собі біологічно активні речовини.

  Дерев’янистим культурам або культурам, які неохоче дають нижні відростки часу, потрібно більше, а трав’янистим і невибагливим у розмноженні — менше.

  Потім можна проводити посадку. Щоб стимулятор росту (мед), якомога довше зберігся на живцях, їх потрібно не втикати в землю, а спочатку проробити в грунті отвір, вставити гілочку, обтиснути ґрунт і полити.

  Це забезпечить максимальне зчеплення.

  Джерело