Оновити кухню без зайвих витрат: 9 простих прийомів

  Кухня – це те місце, де збирається вся родина. Звичайно, інтер’єр часом хочеться змінити на новий.

  Щоб задовольнити своє бажання і при цьому не розтратити сімейний бюджет, ми підібрали 9 методів, які зможуть допомогти у цьому починанні. Відразу обмовимося поради прості, не надто затратні та здійсненні за один день.

  Пофарбуйте стіни

  Якщо на стіни нанесені шпалери під фарбування, значить, на кухні легко можна змінити колір. Бажано зробити акцент на одній частині. Наприклад, пофарбувати стіну в жовтий, оранжевий. А решту для врівноваження оформити в білий.

  Варто зауважити, що жовто-жовтогарячі відтінки сприяють гарному апетиту, піднесеному настрою, а білий – збільшує простір. Ви можете вибрати інші відтінки, які найбільше подобаються. Однак не варто обмежуватись сіро-білим варіантом. Це нудно!

  Оновіть фасад

  Часто двері кухонного гарнітура стають не просто непривабливими, а поламаними. Якщо справа тільки в набридлому кольорі, то беріть плівку, що самоклеїться, і приступайте до оновлення меблів. Якщо ви вмієте малювати або володієте технікою декупажу, то можете сміливо реалізовувати свою фантазію.

  Якщо втрати великі, то можна замовити на фабриці тільки фасади кухні. Така послуга в даний час поширена і користується попитом. Все тому, що замінити гарнітур повністю занадто затратно і незручно.

  Освіжіть міжплиткові шви

  Якщо кухонний фартух представлений кахельною плиткою, шви з часом можуть дати жовтизну, забруднитися, тріснути, обсипатися. Якщо їх оновити, вигляд біля кухні одразу буде інший – посвіжілий, оновлений. Для цього не обов’язково наймати професійних майстрів. Достатньо придбати в магазині затірку, озброїтися зубною щіткою та за справу!

  Ще один креативний варіант – заповнити шви кольоровою затиркою. Виглядає це незвичайно, оригінально, привабливо. Один момент! Яскраві шви підійдуть до білої плитки. Що ж до відтінку складу, він повинен гармоніювати із загальним простором.

  Замініть штори

  Напевно, найпростіша дія – змінити текстиль. Якщо прибрати старі штори і повісити інші – це буде відразу кидатися в очі, і кухня здаватиметься зовсім іншою. Якщо у вас звичайні текстильні штори, ви можете взяти подібні, але іншого кольору. Звичайно, вони мають відповідати дизайну.

  Цікавий варіант – використовувати рулонні штори. Вони виглядають незвично, сучасно. Жалюзі – ще одне рішення для квартир, оформлених у стилі мінімалізму. Легкі фіранки з соковитим малюнком теж виграшно виглядатимуть на кухні.

  Пофарбуйте стелю

  Дуже часто господарі будинку забувають про стелі. А вони, особливо на кухні, поступово забруднюються від пилу, крапель жиру, пари, що йде, диму. З білого він перетворюється на сірий, жовтий і починає тиснути. Як тільки буде виконана побілка, кухня візуально стане просторішою, вищою, новішою.

  Яскраві акценти

  Ніщо не прикрашає приміщення, як правильно підібрані акценти. Яскраві, помітні – вони звертають він увагу і можуть швидко змінити простір навколо. Найкращим варіантом для кухні стануть кольоровий посуд, контейнери, ємності для сипучих предметів. Можливо, на столі з’явиться яскравий чайник, набір кухлів або серветок.

  Поміняйте колір м’яких меблів

  Зміна оббивки теж здатна зіграти вам на руку, тим більше якщо тканина з часом затерлася, порвалася або забруднилася. Тоді можна одразу вбити двох зайців. Замінити матеріал на новий, без вад. А також вибрати для оббивки інший колір, який не набрид і буде приємний погляду.

  Викиньте все зайве

  Ніщо так не псує вигляд квартири, як безліч непотрібних, давно забутих речей. Це стосується й кухні. Адже саме на ній накопичується безліч начиння, приладів. Якщо ви користуєтеся агрегатом раз на тиждень або раз на місяць, знайдіть місце у шафі. Перегляньте, може, є предмети, які взагалі не використовуються, тоді прощайтеся з ними. Вільний простір та чистота одразу дозволить помітити різницю між тим, що було і стало.

  Змініть освітлення

  Нерідко на кухні знаходиться лише одна лампочка на стелі. Згідно з порадами дизайнерів освітлення має бути багаторівневим. Подумайте, як виглядатиме кухня з підвісними або настінними бра, точковими світильниками, додатковим підсвічуванням робочої зони. Особливе розташування світильників дозволить зонувати простір і зробити простір набагато світлішим.

  Так що якщо вам кухня трохи набридла або ви вже давно думали над ремонтом, зверніть увагу на ці поради. Вони допоможуть швидко створити новизну та комфорт.

  Джерело