Як я отримую велику кількість бутонів (по 2-3-4 на кожному сегменті) у своїх різдвяників. Два мої абсолютно несекретні «секрети»

    Поширити:

    Думаю, до середини листопада мої декабристи, суцільно посипані бутонами вже зараз, почнуть нас радувати цвітінням. У мене їх 19, крім 7ми живців, що укорінюються прямо зараз, і ще одного, за яким поїду завтра. На сьогодні очевидно, що цвісти будуть усі (!!!).

    Деякі будуть цвісти так: по дві квітки майже на кожному кінцевому сегменті. Але, як кажуть, немає межі досконалості. Трохи нижче покажу варіанти і три, і чотири бутона. Впевнена, вам дуже сподобається.
    Посилання на статтю про те, як виводжу на цвітіння своїх декабристів щорічно, залишу наприкінці статті. Сьогодні ж розповім про те, як зробити так, щоб кожна втеча декабриста була увінчана численними бутонами.

    Коли на одному сегменті 2-3 бутони, це дуже гарно виглядає.

    Як же я домагаюся великої кількості квітів у всіх своїх декабристів двічі на рік?

    Перше і найголовніше, що я роблю для цього — ґрунтовно морозу свої шлюмбергери на балконі. До самих холодів. З літа вони у мене стоять там і закладають десятки бутонів. І тільки з настанням нічних заморозків (та таких, що і на балконі мінус) заношу додому.

    А ось другий момент у догляді за декабристом у період бутонізації трохи менш очевидний. Я вважаю, що мої декабристи завжди рясно цвітуть, тому що я підгодовую їх не добривами з позначкою «для сукулентів» або «для кактусів», а добривами з позначкою «для декоративно-квітучих» або «для квітучих» просто.

    У чому різниця між цими видами добрив?

    У добривах для сукулентів більше фосфору, ніж у добривах для квітучих (якщо порівнювати їх у одного й того самого, будь-якого, виробника), а також трохи більше магнію. А ось калію, який життєво необхідний рослинам для зав’язування бутонів і повноцінного цвітіння, приблизно порівну там і там.

    Ще один варіант із трьома бутонами. Білий цього разу. Вам який, до речі, більше подобається?

    Можливо, фосфор «відволікає» декабристи від цвітіння і перемикає на нарощування кореневої системи — я не знаю точно, але ось роками я пробувала давати їм добрива для кактусів з нульовим ефектом. Цвіли. Але цвіли так собі, для галочки швидше. А варто було дати «для квітучих» і справа пішла.

    Коли і як я підгодовую декабристи, щоб вони встигли сформувати десятки бутонів до заморозків.

    Я вношу добрива двічі за весь час, що декабристи морозяться.

    І навіть так мої декабристи вміють. 4 бутони. 4, мої дорогі читачі. Це навіть для мене, як би, звичної до декабристів квітучим, нереально круто!

    Перший раз — на самому початку осені, коли середньодобові температури починають знижуватися швидше, ніж у літні місяці. Другий раз — коли бачу появу перших бутонів-бусок на кінцевих сегментах. Добриво розводжу за інструкцією. Зазвичай це 10 мл на 1 літр води.

    Спробуйте змінити підхід до підгодівлі декабриста, якщо все інше Ви вже перепробували, а добитися цвітіння так і не вдалося. І розкажіть, на якому етапі ваші декабристи зараз? Чи готові порадувати незабаром?

    Джерело

    Поширити: