Як садити малину восени, щоб влітку мати хороший урожай (основні правила)

  Поширити:

  Садити малину можна як навесні, так і восени. У кожного із способів є свої особливості. Головна перевага осінньої посадки в тому, що на наступний рік при правильному догляді можна вже зібрати хороший урожай ягід. Але важливо правильно врахувати багато чинників при посадці: якість саджанців, погодні та кліматичні умови.

  Коли слід садити малину восени

  Осінню посадку малини вважають найбільш вдалою, оскільки ще до настання холодів коренева система саджанців не тільки встигає вкоренитися, але і обростає новими корінцями.

  Осінньою висадкою саджанців займаються за умови, що:

  • використовуються зимостійкі сорти (теплолюбні різновиди краще садити навесні);
  • осіння погода підходить для проведення посадкових робіт;
  • потрібно на наступний рік максимально швидко отримати перший урожай.
  На замітку!

  При весняній посадці ягоди з’являться тільки на наступний сезон.

  Переваги та недоліки осінньої посадки

  Садити малину в осінній період вигідно з різних причин. Найголовніші плюси:

  • Великий вибір посадкового матеріалу. Восени на ринку можна вибрати будь-який сорт. Продавці пропонують культури навіть з ягодами.
  • Осіння погода (невисокі температури, підвищена вологість) стимулюють розвиток кореневої системи.
  • Після посадки малина вимагає мінімальний догляд, основні агротехнічні заходи залишаються на весну.
  • Після посадки восени коренева система накопичує живильні речовини і зміцнюється. Після зими рослині не потрібно витрачати час на нарощування кореневої системи, всі поживні речовини йдуть на ріст листя і формування майбутнього врожаю.

  У осінньої посадки тільки один істотний мінус. Важливо не прогавити час і не запізнитися.

  Вибір термінів посадки

  Визначають відповідний період з урахуванням кліматичних особливостей місцевості. До настання морозів має залишатися приблизно близько місяця.

  Останнім часом великою популярністю серед садівників для вибору дати посадки користується місячний календар. Він підкаже найбільш вдалі дні для проведення будь-яких робіт на городі.

  Як правильно садити малину восени

  Принципи осінньої посадки не відрізняються від весняної, тому важливо правильно вибрати місце і саджанці, а також виконати всі роботи. При купівлі посадкового матеріалу вибирають здорові міцні екземпляри. Рости малина любить на добре освітлених ділянках, де є захист від протягу і вітру. Не переносить рослина посуху, але і на ділянках із застоєм води рости не буде.

  Садити малину можна декількома способами:

  Стрічковий метод. Саджанці садять однією або декількома лініями, між якими витримують відстань 1,5-2 м. Між окремими рослинами залишають проміжок в 0,7 м. Для стрімко зростаючих сортів уздовж встановлюють шпалери.
  Кущовий метод. У кожну ямку садять по 1-2 рослини. Між окремими лунками витримують відстань в 0,9-1 м.

  Після проведених робіт кожен сажнів акуратно обжимають грунтом, щоб коренева шийка залишалася на її рівні. Пагони потрібно вкоротити до висоти 20 см. Останнім етапом проводять мульчування.

  Осіння посадка малини при дотриманні всіх вимог і умов дозволяє отримати хороший врожай на наступний сезон. Важливо правильно вибрати період для робіт і придбати здоровий посадковий матеріал.

  Поширити: