Як правильно восени живцювати троянди у відкритому грунті

  Поширити:

  Троянди – прекрасні рослини, які можуть стати справжньою окрасою саду. Якщо ви хочете, щоб навесні у вас був підготовлений посадковий матеріал найкрасивіших троянд, подбайте про осіннє живцювання троянд у відкритому грунті.

  Живцями можуть стати всі частини троянд, які були обрізані після цвітіння. Товщина стебла повинна бути приблизно як товщина олівця. Процес живцювання найкраще проводити в середині – ближче до кінця осені перед заморозками.

  Для початку обріжте гілочки троянди. Дуже важливо правильно підготувати живець: на відстані приблизно 1 см від нижньої бруньки зробіть косий зріз. Для осіннього живцювання троянд оптимально використовувати живці висотою приблизно 20 см. При цьому на живці повинні бути 4-5 бруньки. Верхню частину живця обріжте під прямим кутом.

  З гілочок необхідно забрати всі листки.

  На наступному етапі потрібно препарат «Корневин». Розведіть пачку препарату в 200 мл води. Поставте підготовлені живці в розчин косим зрізом вниз.

  Після цього капніть на верхній зріз кілька крапель воску, використовуйте для цього звичайну свічку. Живці повинні простояти в цьому розчині приблизно 2 години.

  Також важливо приділити увагу підготовці грядки для висадки живців. Перекопайте землю і зробіть в ній лунки глибиною приблизно 10 см. Довжина лунок повинна відповідати довжині пластмасового ящика, який буде використаний в якості укриття для живців.

  На дно кожної лунки насипте невелику кількість піску. Товщина шару повинна бути приблизно 1 см.

  Через 2 години дістаньте живці з розчину. У залишок розчину додайте воду і використовуйте цю рідину, щоб полити землю, в яку будуть висаджуватися живці.

  У зволожені лунки покладіть живці під кутом 45 градусів на відстані приблизно 5-7 см один від одного. Після цього присипте живці землею. На поверхні має залишитися 2 бруньки.

  Для укриття живців використовуйте хвою, пластиковий ящик і лутрасил щільністю 60 гр / квадратний мм. Залиште живці в такому стані до весни.

  З настанням весни живці необхідно очистити від хвої. Але прибирати укриття повністю ще не можна. Живці необхідно залишити під шаром лутрасила, щоб вони поступово звикали до нових умов.

  Якщо ви все зробите правильно, живці вкоріняться, і ви зможете прикрасити свій сад красивими рослинами.

  Поширити: