Як краще підгодовувати капусту після посадки в ґрунт

  Отримати гарний урожай капусти досить складно. Багато що пов’язано з тим, що потрібно постійно контролювати рівень мінеральних компонентів у ґрунті. Дотримуючись рекомендацій фахівців, вдасться досягти бажаного. Насправді, підживлення капусти після посадки в ґрунт дуже важливе для подальшого зростання культури.

  Чим краще підгодовувати капусту після висадки у ґрунт

  Вже на початковому етапі рослина потребує фосфору та калію. Якщо вносити в потрібному обсязі, то вдасться підвищити врожайність. Ще на стадії вегетації починають активно додавати комплекси добрив. У кожного дачника свої методи та секрети.

  Порада!

  Перед посадкою можна покласти добрива в лунку, ретельно перемішавши їх із ґрунтом.

  Форма внесення мінеральних добрив для кожного сорту відрізняється:

  • для ранньостиглої капусти – у два етапи за сезон;
  • пізні та середньостиглі сорти вимагають чотириетапного підживлення за літо.

  Різні народні рецепти та варіанти приготування підживлення потрібно використовувати відповідно до рекомендацій.

  Підживлення розсади капусти після посадки у відкритий ґрунт дозволить дати посилений старт її зростанню.

  Триетапне підживлення капусти

  В даний час є готові мінеральні комплекси для городніх культур, але ви можете самостійно приготувати добриво. Потрібно лише знайти всі необхідні інгредієнти.

  Основні етапи добрива капусти:

  • Перше підживлення. Після посадки розсади очікуємо 10 днів і розпочинаємо перший етап добрива. Потрібно змішати 2 літри чистої води, 5 г аміачної селітри, 2 г хлористого калію і 10 г суперфосфату. Отриманим розчином поливаємо кожен кущ.
  • Час між першим і другим підживленням сім днів. Досить розмішати на десять літрів води 40 г аміачної селітри і полити розсаду.
  • Третє підживлення. Повторюємо перший етап, тільки збільшуємо дозування селітри та суперфосфату вдвічі.

  Описаний спосіб дозволить значною мірою зміцнити кореневу систему. Ще варто враховувати, в якому ґрунті росте ваша капуста.

  Важливо!

  Використовувати органічні та мінеральні добрива потрібно лише свіжі – неякісні компоненти можуть зашкодити капусті. Якщо на ділянці глинистий або піщаний ґрунт, то найкраще збільшити дозування на 20-30 відсотків. Це з дефіцитом необхідних поживних компонентів у грунті цього типу.

  Що вносити до посадкових лунок

  Рекомендується з осені готувати грядки під посадку капусти та вносити необхідну кількість органічних добрив. Не варто забувати про мінеральні добрива та комплекси. Тоді при посадці нічого не потрібно робити.

  Якщо з осені підготовчі роботи не проведені, використовуйте такі поради:

  • хороший перегній змішують із ґрунтом у співвідношенні 1 до 1;
  • додають трохи золи та буквально щіпку суперфосфату;
  • отриману суміш висипають у лунку.

  Такий варіант суміші потрібно обов’язково зволожити перед висадженням розсади. В результаті можна отримати максимально посилене зростання рослини вже на першому тижні після посадки.

  Підживлення капусти після висадки у відкритий ґрунт

  Тепер приступаємо до етапу безпосереднього підживлення капусти після посадки.

  На першому етапі зростання рослини їй потрібні азотні добрива, які сприяють збільшенню зеленої маси. Вносити такі комплекси можна як в органічному, так і мінеральному вигляді.

  Деревну золу можна використовувати як пудру та розпорошувати її над рослинами протягом місяця після посадки. Таку процедуру рекомендується проводити вранці, щоб разом із росою деревна зола прилипала до листя.

  Важливо!

  Якщо ви вносили добрива в лунку, то перше підживлення слід робити через 15-20 днів після посадки.

  Декілька варіантів підживлення для капусти:


  Розводимо кілограм коров’яку на 20 літрів води та настоюємо протягом кількох днів. Далі отриманою рідиною поливаємо капусту.

  На 20 літрів води розводимо 60 г сечовини. Це чудове азотне добриво.

  На 20 літрів води кладемо 40 г селітри і настоюємо кілька годин. Після поливаємо кожен кущ.

  500 грам деревної золи розмішуємо з 20 літрами води і додаємо по кілька столових ложок суперфосфату та селітри.

  Проводиться підживлення капусти після посадки у відкритий ґрунт переважно у вечірній час. Також потрібно контролювати концентрацію азоту та фосфату у ґрунті. Кожне внесення мінеральних і органічних добрив позитивно впливатиме на зростання розсади у відкритому грунті або в теплиці.