Від карбованців до гривень: Як добре ви знаєте історію українських грошей? (Тест)

    Поширити:

    32 роки тому карбованець врятував гривню від гіперінфляції. А знаєте, звідки походить гривня? Щось чули про шаги і бофони? Пригадайте історію українських грошей в нашому сьогоднішному тесті.

    Від карбованців до гривень: Як добре ви знаєте історію українських грошей?

    Перевірте себе!

    1 / 10

    Як гроші гривні почали використовуватись вже за часів Київської Русі. Приблизно з ХІ століття в Києві карбували гривні у вигляді ромбоподібних срібних злитків вагою близько 150 грамів. Вгадайте, яка сучасна держустанова України має лого схожої форми?

    2 / 10

    Ця в прямому сенсі дрібна монета прийшла до нас із Московщини в XVI столітті. Згодом за нею закріпилась назва, повʼязана із зображенням, що на ній карбували. Про що мова?

    3 / 10

    Програвши конкуренцію іншим монетам, гривня вийшла з обігу приблизно в ХІV столітті. А повернулася вже за незалежної України. А коли?

    4 / 10

    Першу банкноту УНР — 100 карбованців — випустили наприкінці 1917 року. На зворотному боці напис «100 карбованців» надрукували мовами трьох найбільших національних меншин, які жили на території України. Дві з них — це поляки і росіяни. А яка третя?

    5 / 10

    В УНР запровадили й дрібні гроші — шаги, які становили соту частину гривні. Їх друкували у вигляді паперових марок. На лицьовому боці був номінал — 10, 20, 30 шагів тощо. А який напис був на зворотному боці?

    6 / 10

    Дизайнером більшості купюр УНР був український художник Георгій Нарбут. Його ескізи відзначалися вишуканим оформленням, історичними відсилками та символами. Вгадайте, що за задумом художника мала символізувати молода дівчина у вінку, зображена на 500 гривнях?

    7 / 10

    У 1940—1950 роках українські повстанці ОУН-УПА випускали власні гроші — бофони. Утім, це були не зовсім гроші, а радше квитанції, чи облігації. А що означала назва «бофон»?

    8 / 10

    А тепер запитання для уважних. Після редизайну гривень у 2000-х дещо змінилось зображення київських князів Володимира і Ярослава. Їм додали одну деталь, якої не було на банкнотах 1990-х. Пригадайте картинку до першого питання і скажіть, про що мова?

    9 / 10

    Карбованці 1992 року мали взяти на себе удар інфляції на перші 4—5 місяців, але все затягнулося на чотири роки. За цей час карбованці знецінились і обросли нулями. У 1995 році Нацбанк випустив купюру карбованців найбільшого номіналу. Якого?

    10 / 10

    І наостанок ностальгійне бонусне запитання. Вгадайте або пригадайте, яким був курс долара на момент запровадження гривні в 1996 році?

    Your score is

    Поділитися з друзями

    Facebook Twitter
    0%

    Джерело

    Поширити: