Від карбованців до гривень: Як добре ви знаєте історію українських грошей? (Тест)

  Поширити:

  32 роки тому карбованець врятував гривню від гіперінфляції. А знаєте, звідки походить гривня? Щось чули про шаги і бофони? Пригадайте історію українських грошей в нашому сьогоднішному тесті.

  Від карбованців до гривень: Як добре ви знаєте історію українських грошей?

  Перевірте себе!

  1 / 10

  Як гроші гривні почали використовуватись вже за часів Київської Русі. Приблизно з ХІ століття в Києві карбували гривні у вигляді ромбоподібних срібних злитків вагою близько 150 грамів. Вгадайте, яка сучасна держустанова України має лого схожої форми?

  2 / 10

  Ця в прямому сенсі дрібна монета прийшла до нас із Московщини в XVI столітті. Згодом за нею закріпилась назва, повʼязана із зображенням, що на ній карбували. Про що мова?

  3 / 10

  Програвши конкуренцію іншим монетам, гривня вийшла з обігу приблизно в ХІV столітті. А повернулася вже за незалежної України. А коли?

  4 / 10

  Першу банкноту УНР — 100 карбованців — випустили наприкінці 1917 року. На зворотному боці напис «100 карбованців» надрукували мовами трьох найбільших національних меншин, які жили на території України. Дві з них — це поляки і росіяни. А яка третя?

  5 / 10

  В УНР запровадили й дрібні гроші — шаги, які становили соту частину гривні. Їх друкували у вигляді паперових марок. На лицьовому боці був номінал — 10, 20, 30 шагів тощо. А який напис був на зворотному боці?

  6 / 10

  Дизайнером більшості купюр УНР був український художник Георгій Нарбут. Його ескізи відзначалися вишуканим оформленням, історичними відсилками та символами. Вгадайте, що за задумом художника мала символізувати молода дівчина у вінку, зображена на 500 гривнях?

  7 / 10

  У 1940—1950 роках українські повстанці ОУН-УПА випускали власні гроші — бофони. Утім, це були не зовсім гроші, а радше квитанції, чи облігації. А що означала назва «бофон»?

  8 / 10

  А тепер запитання для уважних. Після редизайну гривень у 2000-х дещо змінилось зображення київських князів Володимира і Ярослава. Їм додали одну деталь, якої не було на банкнотах 1990-х. Пригадайте картинку до першого питання і скажіть, про що мова?

  9 / 10

  Карбованці 1992 року мали взяти на себе удар інфляції на перші 4—5 місяців, але все затягнулося на чотири роки. За цей час карбованці знецінились і обросли нулями. У 1995 році Нацбанк випустив купюру карбованців найбільшого номіналу. Якого?

  10 / 10

  І наостанок ностальгійне бонусне запитання. Вгадайте або пригадайте, яким був курс долара на момент запровадження гривні в 1996 році?

  Your score is

  Поділитися з друзями

  Facebook Twitter
  0%

  Джерело

  Поширити: