Тест: Як добре ви знаєте Київ та його історію? Лише одиниці відповідають на 10/10

  Поширити:

  Пропонуємо вам перевірити свої знання з історії вулиць, площ, мостів і районів Києва. Попереджаємо, це буде непросто, але точно цікаво.

  Тест для тих, хто добре знає Київ та його історію

  Лише корінні жителі столиці або справжні історики зможуть пройти цей тест на 10/10
  Перевірте себе!

  1 / 10

  Ця вулиця вважається найстарішою в Києві — її коріння сягають Х століття. За цей час змінився її вигляд, довжина, а ще вона пережила кілька перейменувань. Знаєте її сучасну назву?

  2 / 10

  А коли ж тоді Хрещатик став головною вулицею Києва?

  3 / 10

  Давайте ще трохи про Хрещатик. У ХХ столітті його двічі перейменовували та згодом повертали історичну назву. А як ніколи не називався Хрещатик?

  4 / 10

  Ця відома київська площа сформувалась у середині ХІХ століття. Її перейменовували понад п’ять разів і кілька разів реконструювали, докорінно змінюючи її вигляд. Свого часу на ній розташовувались навіть адміністративні будівлі. Сучасного вигляду вона набула після чергової реконструкції у 2001 році. Про яку площу мова?

  5 / 10

  А яку з цих київських площ жодного разу не перейменовували, навіть за радянських часів?

  6 / 10

  У 1998 році цю площу в Оболонському районі назвали на честь міста-побратима Києва — столиці однієї з латиноамериканських країн. А якої саме країни?

  7 / 10

  Миколаївський ланцюговий міст через Дніпро, зведений у 1853 році, став одним з найбільших архітектурних досягнень свого часу. У 1920 році його підірвали під час наступу більшовиків на Київ. А який сучасний міст звели поруч з його руїнами?

  8 / 10

  Лівобережні райони наймолодші серед усіх київських. До складу столиці вони увійшли у ХХ столітті. А яке місто довгий час було адміністративним центром більшої частини сучасного київського лівобережжя?

  9 / 10

  Чимало районів Києва, зокрема лівобережні, отримали свої назви від історичних місцевостей. Яка з них розташована не на лівому березі?

  10 / 10

  Перейменування одного з київських проспектів на честь Степана Бандери у 2016 році викликало великий резонанс. Це рішення кілька разів намагались скасувати й фальсифікованими петиціями, і постановами скандального Окружного адміністративного суду Києва. Крапку в цій справі поставили лише навесні минулого року. А пам’ятаєте стару назву цього проспекту?

  Поділитися з друзями

  Facebook Twitter
  0%

  Джерело

  Поширити: