Від чого “посивіла” петрушка? Захист культури від борошнистої роси

  Поширити:

  Зелені культури одні з найвдячніших рослин на городі: швидко ростуть, легко віддають урожай і відновлюються після зрізування, знову нарощуючи вітамінні листочки. А які вони корисні! Одна з таких культур – красуня петрушка. Зелень петрушки лікує, відновлює сили, постачає необхідні вітаміни та додає кожній страві свіжого аромату та смаку.

  І, мабуть, жоден городник не захоче залишитись без петрушки в розпал літа. А це може статися, якщо з’явиться підступний ворог рослин – борошниста роса. 

  Як все відбувається?

  Спочатку рослини дають добрі сходи, нормально розвиваються, формують пишні розетки листя. А наприкінці червня починають “сивіти”, покриваючись біло-сизим нальотом. Смак зелені псується, листя стає грубим і жорстким.

  При цьому не важливо, у тіні чи на сонці ростуть кущики – хвороба вражає усі рослини. Не допомагає й посів на новій ділянці. Захворювання проявляється у вигляді білого нальоту на листі, черешках, стеблах, суцвіттях. Рослини виглядають так, ніби їх посипали мукою або полили молоком.

  Наприкінці вегетації на нальоті утворюються чорні крапки – плодові тіла грибка-паразита. Уражена частина рослин стає жорсткою, легко кришиться. Ця хвороба вражає не лише петрушку, а й інші культури родини селерових (моркву, петрушку, селеру, пастернак). 

  Причому на перший рік вирощування рослини хворіють значно рідше, ніж у наступні. Коренеплоди, що зберігаються в льоху, зазвичай страждають від різних гнилей, а значить, вони менш стійкі до різних хвороб. Спалах захворювання може спостерігатися з настанням стійкої спекотної погоди, оскільки з втратою тургору рослини стають більш сприйнятливими до патогену.

  Профілактика і захист

  Будь-яку хворобу легше попередити, ніж лікувати, тому більше уваги слід приділяти профілактичним заходам. 

  Першорядне значення має правильна сівозміна. Найкращі попередники для рослин родини селерових – капуста, картопля, помідори, бобові. Ґрунт під них відводять пухкий, родючий, чистий від бур’янів.

  Органічні добрива раціональніше вносити під попередник. Під час основної обробки ґрунту та посіву вносять мінеральні добрива (20-30 г аміачної селітри, 15-20 г подвійного суперфосфату, 35-45 г калімагнезії на 1 м2).

  Підвищують стійкість рослин до хвороб підживлення фосфорними та калійними добривами (по 20-30 г на 1 м2) та своєчасні поливи.

  Слід зазначити, що грибок може вражати і бур’яни цієї родини (дику моркву), з яких потім переходить на культурні рослини. Тому певною мірою попереджає захворювання та своєчасне знищення бур’янів.

  Уражені залишки, а також уражені частини рослин, що вегетують, які є джерелом інфекції, необхідно ретельно прибирати з ділянки і знищувати. Рослини петрушки, уражені борошнистою росою, можна обробити 1% суспензією колоїдної сірки (600-800 г розчину на 1 м2).

  Джерело

  Поширити: