13 оригінальних ідей для дачі, які полегшують життя садівникам-городникам

  Грядки на городі – це, як правило, не лише високі врожаї, а й біль у спині, а також натерті коліна. Тільки в окремих випадках грядки приносять насолоду, ставши справжньою гордістю дачника.

  Ми ділимося класними ідеями, як красиво і практично оформити зелені насадження, щоб садівництво завжди приносило задоволення.

  Високі грядки

  Вони прийдуть на допомогу вашим колінам і спині, а ще приємно урізноманітнять краєвид городу. Спорудити їх самостійно неважко: складіть разом дерев’яні бруски, покладіть на дно металеву сітку і картон, щоб не пробралися шкідники, і засипте ґрунт.

  Оригінальним рішенням стануть багаторівневі грядки. Розставте горщики, друшляки або будь-які ящики за принципом матрьошки.

  Грядки-драбинки

  Знахідкою для дачника стануть грядки у вигляді сходів. Вони добре підходять для дач, розташованих у горбистій місцевості.

  Підвісні грядки

  Це класне рішення для тих, кому не хочеться нахилятися. Особливо зручно вирощувати на таких грядках декоративні квіти або полуницю.

  Крапельний полив із пластикових пляшок

  Візьміть пляшку ємністю 2 літри, зробіть кілька отворів (краще почати з 4-х). Закопайте підготовлену посудину на 1/2 або 2/3 в землю, і залийте в неї воду, яка і живитиме рослини, просочуючись крізь отвори.

  Мульчування

  Мульчування ― це поверхневе покриття ґрунту чорним агроволокном, яке не пропускає сонячних променів. Відтепер ви можете назавжди забути про боротьбу з бур’янами, бо їх просто не стане.

  Мощена доріжка

  Очистіть область, де ви хочете зробити доріжку з каменю. Змішайте цемент із водою і вилийте суміш у підготовлену раму. Розгладьте поверхню та обережно зніміть раму.

  Все, що в’ється, підвішуємо

  Це місце економить відмінно, і виглядає дуже красиво. Варіантів багато: наприклад, можна зробити арку.
  Або підв’язати виноград на шпалеру.

  Зробити подібну конструкцію досить просто: достатньо кількох дерев’яних перекладин та капронового шпагату.

  Настінні грядки

  Настінні грядки – це не тільки зручно, а й практично. Розвиваючі на стінах рослини збережуть ваш будинок від сонця.

  Система поливу

  Подбайте про себе, сформувавши зручну систему зрошення. Вам знадобляться 2 поливальних шланги, поперечна поперечина і дощувачі. З’єднайте все як на малюнку. Ваша спина точно скаже вам спасибі.

  Огородження

  Уберегти грядки від гризунів допоможе огородження із міцних матеріалів. Місцеві полівки точно не зможуть впоратися з цеглою чи каменем.

  Квітковий декор

  Посадіть квіти на периметрі грядки. Такий декор не лише гарний, а й відлякує шкідників.

  Ліниві грядки

  Виявіть фантазію: створюйте грядки з будь-якого підручного матеріалу, будь то алюмінієві ємності та бочки або пластикові ящики.

  Джерело