Вертикальні рослини та вертикальне озеленення у вашій квартирі: ідеї та фото. Красиві інтер’єри та дизайн

  Дедалі популярнішими сьогодні стають вертикальні сади. Із зовнішнім виглядом таких стін не зрівняються навіть фрески чи найдорожчі шпалери. Вертикальні рослини додадуть будь-якому приміщенню естетичного вигляду. Завдяки тому, що система вертикального озеленення займає достатньо площі, за його допомогою можна замаскувати нерівні стіни, ділянки комунікацій та деякі архітектурні дефекти.

  Вертикальна посадка рослин у квартирі

  При оформленні стінок зазвичай використовують рослини невеликих розмірів. Зверніть увагу на ті рослини, які здатні добре зберігати свою форму. Якщо ви створюєте зелену композицію вперше, спробуйте для початку взяти максимально невибагливі рослини, які не потребують рясного поливу.

  Найчастіше для озеленення квартири вибирають найпростіші способи. Вертикальне озеленення передбачає наявність горщиків із ампельними рослинами, які розміщують на певній висоті. Проте слід пам’ятати у тому, що рослини вимагають постійного поливу, котрий іноді обприскування. Тому підберіть найбільш вдалий варіант розміщення ваших рослин. Найчастіше використовують підставки, підвісні кошики чи кашпо.

  Ви можете самостійно змонтувати решітку з металу або дерева, на якій зручно розміщуватиме горщики з квітами. До стін їх кріплять зазвичай за допомогою дюбелів, щоб вони витримували тяжкість рослин, що збільшується з кожним роком. Красиво в поєднанні з рослинами буде виглядати дерево на стіні – як полиці, підставки або декоративні грати. Крім того, ви можете змайструвати кашпо для горщиків квітів своїми руками з яскравих старих футболок.

  Створіть свій вертикальний сад вдома

  Для тих, хто любить створювати щось своїми руками, пропонуємо зробити вертикальний сад, що вміщує до 20 горщиків. Вам потрібно буде зробити отвори в дерев’яних дошках, потім підвісити їх за допомогою мотузки.

  Наступний варіант також передбачає наявність дерев’яних дощок менших розмірів. Також ви можете замінити звичайні горщики на скляні банки та заповнити їх різними камінцями.

  Вертикальне озеленення у квартирі може бути створене у різний спосіб з використанням різних рослин. Ще один варіант – посадіть рослини для вертикального озеленення у невеликі металеві відра і прикріпіть їх до старих дверей шафи за допомогою настінних гачків.

  Рослини для вертикального озеленення

  Якщо ви хочете створити вертикальний сад у кухонному приміщенні, у цьому вам допоможуть пряні трави та їстівна зелень, наприклад, м’ята, кріп, дрібні сорти базиліка або салату. За бажання можна використовувати рослини одного виду, а можна створити цілу композицію. Так як більшість трав вимагають великої кількості світла, розмістіть їх перед вікном.

  Вертикальне озеленення у приватному будинку

  За допомогою вертикального озеленення ви зможете перетворити не лише квартиру, а й приватну оселю. Навіть якщо у вас є сад, ви завжди можете створити вертикальний сад, який прикрасить паркан, терасу або фасад будинку.

  Пам’ятайте, що при посадці рослин навколо фасаду будинку вам знадобиться відповідна система зрошення, щоб рослини завжди могли отримувати достатню кількість води.

  Створити власний вертикальний сад можна і за допомогою сукулентів. Посадіть вічнозелені рослини у відповідну коробочку. Також можна використовувати стару раму для картин чи фотографій.

  Вертикальні рослини – це не лише декоративна прикраса перекриттів чи стін. Вони також допоможуть вам налаштувати мікроклімат на ділянці.

  Спробуйте розмістити дерев’яні ящики з квітами у шаховому порядку. Так у вас вдасться створити творчу вертикальну посадку на паркані. Таке розміщення залишить достатньо місця для росту рослин і прикрасить вашу ділянку. А замість купувати кілька нових ящиків, ви можете використовувати старі дерев’яні піддони для створення цього проекту.

  Ви також можете самостійно збудувати окрему стіну для вертикального саду. Для цього знадобиться дротяна сітка та дерев’яний каркас. Залежно від розміру стіни підберіть необхідну кількість глиняних горщиків, які можна прикріпити до стіни за допомогою дроту.

  Найкращі ідеї для вертикального озеленення

  Для створення вертикального озеленення ви завжди можете використовувати старі речі замість дорогих матеріалів. Це дозволить вам застосувати та дати друге життя піддонам, винним коробкам, старим книжковим полицям та будь-яким іншим меблям.

  Найчастіше у садівництві користуються популярністю дерев’яні піддони. З їх допомогою можна самостійно побудувати меблі та прикрасити сад. Ви можете заповнити дерев’яний піддон грунтом та посадити рослини. Або просто прикріпіть до нього кілька горщиків із квітами.

  Старі сходи також можуть стати чудовим варіантом для створення вертикального саду. Розмістіть невеликі квіткові ящики та маленькі квіткові горщики за власним бажанням та додайте кілька прикрас.

  Замість того, щоб викинути старий комод, перетворіть його на прикрасу для свого саду. Для цього заповніть полички ґрунтом та будь-якими рослинами. Висуньте ящики на різній відстані, щоб надати конструкції гарний ефект.

  Якщо у вас накопичилася достатня кількість пластикових пляшок, рекомендуємо їх використовувати для створення зеленої стіни. Для цього підвісьте пляшки із рослинами за допомогою мотузок для білизни. Така посадка ідеально підійде для прикраси огорож або стін.

  Ще одна ідея створення вертикального саду. Заповніть окремі мішечки ґрунтом і посадіть у них різні трави та рослини.

  Джерело