Тюльпани відцвітають: що робити з ними далі і коли викопувати цибулини?

  Озирнутися не встигли – як травень уже пролетів. На носі літо і новий дачний клопіт, і, хоч левова частка робіт уже виконана, розслаблятися ще рано. Наприклад, вашої пильної уваги вимагатимуть тюльпанчики, які, на жаль, вже відцвітають.

  Як доглядати тюльпани після цвітіння?

  Багато садівників у прагненні якнайшвидше привести клумбу в божеський вигляд зрізають некрасиві «костиші», що залишилися від квітки, роблячи тим самим велику помилку. Щоб цибулини квітів визріли як слід, і встигли закласти нові квіткові бруньки, з яких з’являться квіти на наступний рік, поспішати зі зрізанням стебел і листя, і тим більше з викопуванням цибулин не слід.

  Коли зробити цю процедуру, підкаже сама рослина: стеблинка стала м’якою, легко гнеться? Отже, його можна зрізати, не чіпаючи листя. Досвідчені садівники кажуть, що прибирати листя від тюльпанів слід тільки тоді, коли воно самостійно, природним шляхом, зав’яне. Після цього цибулини можна буде підгодувати комплексним добривом для квітучих, які містять фосфор та калій.

  Коли викопувати цибулини?

  Як показує практика, не раніше тих термінів, поки день не піде на спад, тобто не раніше, ніж останній тиждень червня. Для того, щоб квіти, що стали непривабливими, не псували вам настрій, можна піти на хитрість.

  Деякі квіткарі садять тюльпани в контейнерах, закопуючи їх разом із цибулинами на клумбі. Після того, як тюльпани відцвітуть, просто викопайте контейнери і помістіть цибулини на «дозрівання» в якомусь затишному куточку саду. Так і процес контролювати буде простіше, і ваші клумби будуть завжди красивими і доглянутими. Бажаю вам удачі, не хворійте!