Що необхідно зробити після того, як ви зберете врожай часнику. Три головні секрети

  Поширити:

  Пропонуємо дізнатися, що необхідно зробити після того, як ви зберете врожай часнику.  Від ваших подальших дій залежатиме смак та термін зберігання врожаю. Ці корисні поради допоможуть вам покращити смак та зберегти часник до наступного сезону

  1. Залишіть зелену масу.

  Часник починають збирати, коли засихає нижнє листя, а верхнє ще зелена й лише на кінчиках має жовтизну. Садівники роблять помилку, коли зрізують стебло залишаючи лише голівку. Цього категорично робити не можна, бо протягом перших двох тижнів після прибирання – зубки зріють. Вони з листя висмоктують всі поживні речовини та накопичують суху речовину. Якщо стебла зелені та пишні, голівки збільшуються у розмірі – це ознака, що часник ще росте. Вирізайте стебла, коли вони повністю висохнуть. У цей період варто тримати часник у приміщенні, де гарна циркуляція повітря. Ще можна на день виносити врожай на сонце, а ввечері заносьте у дім, щоб на нього не потрапила волога. Завдяки таким діям часник стане гострішим, матиме насичений смак та довше зберігатиметься.

  Якщо зрізати листя часнику, він починає втрачати вологу. А якщо їх залишити, волога почне випаровуватись лише через пару тижнів. Якщо часник визрів у сприятливих умовах разом зі стеблами, то шкірка на ньому виросте щільна, а це покращить лежкість часнику.

  1. Зберігайте лише голівки середнього розміру.

  Голівки середнього розміру краще зберігаються. Великі або малі голівки зберігаються погано й це результат того, що йому не вистачало харчування, або навпаки, його було багато. Якщо голівка часнику велика, тоді довго зберігатися вона не буде через порушення балансу її складу. Великі зубчики частіше вимерзають, а з дрібних зубчиків не вдасться виростити гарний врожай. Тому краще зберігати часник середнього розміру, або такого, який він повинен бути за його характеристикою.

  1. Очищення.

  Перед тим, як відправите часник на зберігання, його потрібно обрізати та почистити. Якщо на ньому багато землі – часник потрібно помити одразу після збору врожаю, а після просушити. А краще промити його у розчині фітоспорину. Такими діями ви захистите часник від гниття та підвищите лежкість.

  Джерело

  Поширити: