Що категорично заборонено робити коли перець плодоносить

  Перець не можна назвати легкою у вирощуванні культурою. Рослина дуже примхлива і не вибачає помилок у догляді. Бажаючи зробити якнайкраще, городники часом роблять шкідливі дії, через які страждає якість урожаю. Або, навпаки, уникають потрібних кроків. Новачки часто повторюють одні й самі 4 помилки.

  Надлишковий полив

  Не завжди городникам вдається правильно розрахувати частоту поливу і об’єм води, що вноситься. Ці параметри залежать не тільки від розмірів кущів, а й від поточної погоди. Безперечно, перцю волога потрібна для того, щоб сформувати товсті соковиті стінки плодів. Але грань тонка. Намагаючись наситити перці водою, легко перезволожити ґрунт.

  Коренева система перцю чутлива до надлишку вологи, що легко загниває. Краще зменшити поливи, а поверхню ґрунту на грядці прикрити мульчею. Тоді волога випаровуватиметься повільніше. Поливають рослини, як тільки листочки стануть трохи пониклими. У дощову та прохолодну погоду поливи пропускають. У середньому рослини потрібно поливати один раз на 3-4 дні, вносячи під кожен кущ по 5 л води.

  Глибоке розпушування

  Розпушування – корисна процедура, що дозволяє розбивати жорстку кірку на поверхні ґрунту, що утворюється після поливу чи дощу. Ущільнена земля заважає надходженню повітря до коріння рослини. Внаслідок цього погіршується стан кореневої системи, перець гірше засвоює поживні речовини.

  Проте, проводячи розпушування грядки, дачники не завжди враховують особливості культури. У перцю поверхнева коренева система, яку легко пошкодити, проводячи роботи із ґрунтом. Якщо така неприємність сталася, рослина може загинути. Розпушувати землю на грядці з перцем потрібно обережно, використовуючи невеликі граблі.

  Відмова від підв’язування

  Навіть якщо виробник сорту не рекомендує підв’язку як обов’язковий прийом, сильно навантажені пагони краще фіксувати. Якщо стебло обламається, частина врожаю пропаде. У тому випадку, коли пагін просто зігнеться, формування плодів продовжиться, але стручки будуть деформованими і не набудуть потрібного розміру. Ця процедура особливо необхідна для високорослих сортів.

  Стебла треба зафіксувати у вертикальному положенні в той момент, коли вони починають трохи нахилятися. Підв’язати потрібно не лише пагони, а й плодові кисті. Для фіксації кущів можна використовувати індивідуальні опори у вигляді дерев’яних кілочків або горизонтальну шпалеру зі шпагату. Підв’язують стебла за допомогою мотузки, стрічок з тканини, спеціальних гачків. Кріплення має бути тугим.

  Недостатнє підживлення

  Іноді дачники вважають, що добрив, закладених у лунки під час посадки, рослинам вистачить весь вегетаційний період. Перець не підгодовують або роблять це доволі рідко. Однак, навіть при вирощуванні культури у родючій землі необхідно регулярно вносити добрива.

  На стадії плодоношення бажано використовувати комплексні склади, що містять повний набір макро-і мікроелементів. Це може бути універсальне підживлення для овочів або спеціалізовані добрива для перцю та томатів від будь-якого виробника. Заміною покупного препарату може стати деревний попіл.

  Попіл у великих кількостях містить фосфор та калій, які необхідні для плодоношення. У такому порошку міститься чимало важливих мікроелементів. Розчин готують із 2 склянок попелу на 10 л гарячої води. Відро накривають кришкою і дають настоятися складу протягом 8-12 годин. Готовий настій використовують для поливу та обприскування по листі.

  Тільки з огляду на всі потреби та особливості перців можна отримати від них дружний урожай. Бажано також іноді видаляти старе листя в нижній частині куща і наростаючі пасинки. У цьому випадку харчування витрачається рослиною раціональніше.

  Джерело