Саморобний обігрівач зі свічки та глиняних горщиків. За 4 години нагріє кімнату площею 15 м²

  Поширити:

  Один винахідник Дойлі Досс придумав, як за допомогою квіткових глиняних горщиків і однієї свічки обігріти кімнату. Для цього він вирішив змайструвати незвичайний обігрівач своїми руками.

  Він взяв 3 глиняних горщика вклав їх один в одного і з’єднав відповідним по діаметру болтом. При складанні він підтягував конструкцію гайками, прокладав в проміжках шайби. Болт був підібраний на всю глибину найбільшого горщика (перший був ємністю 1 л, другий 0,6 л і третій 0,2 л).

  Таким чином, вийшов своєрідний глиняний радіатор здатний розсіювати тепло, від невеликої господарської свічки, глиняні горщики нагріваються до 80° С, а металевий болт до 250° С. Звичайний болт служить теплоприйомником-розподільником від палаючої свічки.

  В процесі було виявлено, що від температури свічка швидко тане і термін її служби значно зменшується, тому було вирішено використовувати свічку в скляній посудині. Так було і безпечно, і економно.

  Отже, що вийшло – склянка або банка, в ній свічка, зверху над свічкою розташовані 3 квіткових глиняних горщики вгору дном. Вся конструкція тримається на триногій підставці, вирізаній зі сталі.

  За словами автора такий обігрівач здатний за 3-4 години обігріти кімнату в 15-18 квадратів.

  Пізніше, був придуманий альтернативний варіант, де замість свічки встановили інфрачервону лампочку розжарювання. Результат з лампочкою був більш ефективним, так як приблизна потужність свічки 15-20 Вт, а лампочка давала чудовий ефект навіть потужністю 50 Вт. Єдиний недолік, на відміну від першого варіанту – “прив’язка до електрики”, що менш універсально.

  Глиняний обігрівач (з інфрачервоною лампочкою розжарювання) працює економічно, не коптить і не виділяє запахів.

  Через пару годин вже в метрі від нього відчувається тепло, а через 4-5 годин в кімнаті площею 18 квадратних метрів цілком комфортна температура – 21-22° С, при температурі на вулиці 0° С.

  Мінус тільки один – довгий розігрів поверхні глиняного квіткового горщика. Але чи мінус це?..

  Джерело

  Поширити: