Підживлення огірків народними засобами – 5 «робочих» рецептів

  Добрива для підживлення огірків, які можна приготувати самостійно, мають певною перевагою: їх компоненти ви підбираєте на свій розсуд.

  Чим тільки не підгодовують дачники огіркові посадки. У справу йдуть дріжджі, зола, хліб, курячий послід, цибулиння, а також різні настої. І, що найцікавіше, такі підгодівлі відмінно працюють. Ось кілька перевірених рецептів.

  Як підгодувати огірки дріжджами

  Одне з дієвих добрив, які можна приготувати в домашніх умовах, це хлібопекарські дріжджі. Одну пачку дріжджів потрібно розчинити в 10 л води й настояти 3 доби в теплому місці. Раз в день підгодівлю слід помішувати.

  Вносити таке добриво найкраще після поливу огірків. На один кущ має припадати по 0,5 л підгодівлі. Дане добриво не тільки стимулює зростання огірків, але й захищає їх від шкідників. Тільки візьміть на замітку, що таку підгодівлю не слід проводити понад 2-3 разів за сезон.

  Щоб дріжджі спрацювали, підгодовувати ними огірки рекомендується після того, як ґрунт на ділянці прогріється.

  Як підгодувати огірки золою

  Деревна зола – не менше цінне добриво для огірків: в ній містяться всі корисні елементи, які так необхідні культурі протягом росту і формування плодів.

  Підгодовувати огірки золою можна двома способами:

  • Сухою золою. Нею довільно посипають ґрунт під огірками перед поливом.
  • Настоєм попелу. Для його приготування потрібно змішати золу з водою і настояти 2 тижні. На 1 л води має припадати 2-3 ст.л. золи.

  Проводити будь-яку з даних підгодівлі можна 5-6 разів за сезон. Норма витрати настою – 0,5 л на один кущ.

  Склад золи багато в чому залежить від того, з чого вона отримана. Наприклад, зола з деревини листяних порід багата кальцієм, в золі з кори та соломи більше фосфору, а зола лугової трави відрізняється високим вмістом калію.

  Як підгодувати огірки хлібом

  Підживлення огірків хлібом – відмінна альтернатива добрив з дріжджів. Щоб приготувати хлібне добриво для позакореневого застосування, слід у відрі води замочити буханку хліба і настояти ніч. Вранці хліб необхідно розім’яти та додати в місткість 10 мл йоду. Далі отриману масу розводять водою з розрахунку 1 л добрива на 10 л води й обприскують їм огірки.

  Якщо ж наполягати хліб тиждень в закритому кришкою відрі й в теплому місці, то ви отримаєте хорошу кореневу підгодівлю. Для неї можна використовувати не цілу буханку, а черстві скоринки, взяті в довільній кількості. Для поливу огірків таку «закваску» розбавляють з водою у співвідношенні 1:3. На один кущик має припадати 0,5 л хлібного добрива.

  Поливати добривом огірки можна 1 раз в 5 днів. Починати підгодівлі варто, коли огірки почнуть утворювати зав’язі. Продовжувати їх можна до самого кінця плодоношення.

  Як підгодувати огірки курячим послідом

  Попри те що курячий послід – органічне добриво, він містить залізо, мідь, сірку, марганець цинк і кобальт. Тому підгодовувати їм корисно не тільки огірки, а й інші городні та садові культури.

  Щоб приготувати настій курячого посліду, необхідно залити органіку водою в пропорції 1:20 і залишити на кілька годин, періодично помішуючи. Далі отриманий розчин потрібно процідити. Після цього він готовий до застосування. Під одну рослину рекомендується вносити близько 0,5 л настою курячого посліду. Використовувати добриво на основі курячого посліду рекомендується 3 рази за сезон: на початку вегетації, під час цвітіння огірків і під час активного плодоношення.

  Підживлення огірків цибулевим лушпинням

  Добриво з цибулиння добре тим, що його можна використовувати як для кореневого, так і для позакореневого підживлення. При цьому обприскування і полив огірків настоєм лушпиння цибулі – це не тільки повноцінне підживлення, а й захист від хвороб.

  Даний настій готується з 20 г лушпиння і 5 л теплої води. Суміш повинна настоюватися протягом 4 днів, після чого її слід процідити. Така підгодівля корисна не тільки огіркам, а й багатьом іншим овочевим культурам, зокрема, томатів.

  Як правильно годувати огірки настоями й відварами

  • Оскільки настої й відвари найчастіше є концентрованими, щоб полити або обприскати огірки, добриво слід розвести водою.
  • Огірки можна поливати двома способами: безпосередньо під корінь і в борозенку, проведену уздовж ряду рослин на відстані 6-7 см від них.
  • За весь сезон цю культуру рекомендується підгодовувати 3-4 рази.

  Хороше зростання огірків і їх плодоношення багато в чому залежать від грамотної підгодівлі. А які добрива для цього використовувати – кожен городник вирішує сам.

  Джерело