Навіщо додавати оцет під час прання

  Поширити:


  Додайте 9%-ий оцет до списку необхідних засобів для прання поряд з пральним порошком та відбілювачем. Використовувати цей дешевий та універсальний засіб можна майже для всього: починаючи з підковдр і рушників і закінчуючи нижньою білизною та одягом для новонароджених.

  Оцет освіжає фарби

  Для підвищення якості прання додайте до пральної машини ½ склянки оцту. Пральний порошок буде працювати набагато ефективніше і краще відпиратиме, а оцет буде оберігати тканини від вицвітання і розчиняти мильний наліт, який утворюється на тканині через часті прання і неправильне дозування прального порошку. Його можна використовувати замість кондиціонера для білизни.

  Якщо додати ½ склянки оцту у відсік для кондиціонера під час полоскання, він діятиме не гірше за кондиціонер, пом’якшуючи тканини. Особливо добре використовувати оцет для рушників.

  Він знімає статичний заряд

  Якщо одяг постійно липне до тіла, допоможе ½ склянки оцту під час прання. Залежно від того, якого результату ви хочете досягти: зняти статичну електрику, пом’якшити тканини або відмити саму пральну машину, оцет можна додавати до будь-якого відсіку пральної машини та використовувати в комбінації з порошком.

  І мильний наліт


  Оцтова кислота руйнує мильний наліт, який згодом утворюється на одязі після кількох прань. А наявність нальоту на рушниках, простирадлах та підковдрах може дратувати чутливу (особливо дитячу) шкіру і стати причиною алергічної реакції. Щоб позбавитися від нальоту, просто додайте в прання склянку оцту.

  Оцет допомагає зняти шерсть свійських тварин із тканин

  Завдяки оцту речі не тільки перестають електризуватися і липнути, він допомагає також позбутися вовни, що налипла на одяг. Залийте ½ склянки в прання під час полоскання і це допоможе ефективніше змити з одягу шерсть, що налипла.

  Він діє як відбілювач

  Щоб зберегти білизну та позбутися жовтих розводів на білій тканині, можна також використовувати оцет. Від жовтих плям допоможе ½ склянки столового оцту, доданого у воду під час полоскання.

  І плямовидальник


  Не засмучуйтесь, якщо розлили на улюблену блузку кави. Тримайте вдома пляшку-спрей з оцтом. Ним можна обробляти плями від кави, вина, шоколаду чи варення. Нанесіть оцет на пляму та залиште на 10 хвилин. Після цього можна буде випрати річ, як завжди, не боячись, що від плями залишаться якісь сліди. Якщо ви випадково забруднили одяг дезодорантом, налийте оцет на ганчірочку і протріть пляму.

  Оцет добре нейтралізує запахи

  Оцет чудово допомагає нейтралізувати запахи тютюну або плісняви. Додайте 1 склянку оцту під час полоскання, і від запахів не залишиться і сліду. З оцтом можна випрати штори або дивані подушки, якщо хтось курив у приміщенні.

  Захищає речі від фарбування


  Відомо, що одяг із яскравих тканин часто сильно линяє. Поклали випадково червоний рушник разом із рештою білизною? Очікуйте, що ваші шкарпетки та футболки стануть після прання рожевими. Якщо боїтеся, що якась річ злиняє та пофарбує інші тканини, замочіть її в оцті на 15-20 хвилин перед пранням.

  Підходить для прання делікатних речей

  Використовуйте оцет для прання купальників або делікатної спідньої білизни. Додайте склянку в теплу воду і замочіть речі на 15-30 хвилин. Добре прополощіть і повісьте сушитися.

  Доглядає за пральною машиною

  Щоб на стінках та деталях машини не осідав мильний та вапняний наліт, застосовуйте оцет. Машина буде в повному порядку, якщо один раз на місяць додавати склянку оцту до відділу для подачі порошку та запускати стандартну програму прання без білизни.

  Поширити: