Чим підгодувати півонії навесні для пишного цвітіння

    Поширити:

    Якщо правильно підгодовувати півонії в період вегетації (а особливо навесні), то влітку вони зачарують вас своїм пишним цвітінням. Ми розповімо, які препарати потрібно застосовувати та як правильно це робити.

    Півонії можуть довгий час добре рости і рясно цвісти на одному місці. Але для цього потрібно ретельно доглядати кущі рослини. З третього року розвитку, коли півонії починають цвісти, крім регулярного поливу та розпушування вони потребують додаткових підживлень.

    • Перше підживлення проводять відразу після танення снігу. У цей час півонії потребують азотно-калієвих добрив: 10-15 г азоту та 10-20 г калію на кущ.
    • Друге підживлення, яке припадає на період бутонізації, має складатися з азоту (10-15 г на кущ), фосфору (15-20 г) та калію (10-15 г).
    • Втретє півонії підгодовують через 1-2 тижні після цвітіння (під час закладки бруньок), добрива має містити фосфор (15-20 г) та калій (10-15 г).

    На замітку!

    При внесенні добрив слідкуйте за їх нормою. Надмірна кількість (особливо азоту) сприяє лише розростанню листя, а утворення бутонів затримується.

    Яким добривом підгодувати півонії?

    Щоб вам було простіше знайти потрібне добриво, ми підкажемо, які сучасні препарати мають найбільшу ефективність.

    Мінеральне добриво Кеміру

    Кемір застосовують 3 рази за сезон. Провесною і через тиждень після цвітіння використовують добрива Кеміра-Універсал: після поливу під кожен кущ насипають жменю препарату і закладають його в грунт. А друге підживлення проводять добривом Кеміра-Комбі. Під кущ насипають невелику жменю і рясно поливають. Це добриво швидко розчиняється у воді і надходить до коріння півонії.

    На замітку! У Кемір всі елементи знаходяться в хелатній формі. Це дозволяє рослині засвоювати їх без додаткової переробки ґрунтовими мікроорганізмами.

    Органічне добриво Байкал ЕМ-1

    Це мікробіологічне добриво, виготовлене на основі ЕМ-технології. У ньому присутні живі мікроорганізми, які покращують структуру ґрунту та підвищують його родючість. Добриво Байкал ЕМ-1 додають у компост і восени мульчують дорослі рослини. У цьому шар мульчі становить 7-10 см.

    Добриво Байкал ЕМ-1 незамінне для півонії, які довгий час ростуть на тому самому місці без пересадки.

    Позакореневе підживлення півонії

    Щоб протягом усього сезону милуватися ефектним цвітінням півонії, молоді та дорослі кущі раз на місяць підгодовують позакореневим способом. Для цього листя рослини обприскують (або поливають із лійки з дрібним ситом) розчином комплексного мінерального добрива. Наприклад, можна використовувати Ідеал – норма добрива, що застосовується, вказана в інструкції, що додається.

    Щоб поживний розчин краще затримувався на поверхні листя, до нього додають трохи господарського мила або прального порошку (1 ст.л. на 10 л розчину). Позакореневі підживлення найкраще проводити ввечері або в похмуру погоду!

    Також позакореневі підживлення можна здійснювати за наступною схемою. Для першої підгодівлі (її проводять відразу після проростання надземної частини куща) використовують розчин сечовини (50 г на 10 л води), для другої (через місяць) – розчин сечовини додають мікродобрива в таблетках (1 штука на 10 л розчину). А втретє (після цвітіння) поливають лише розчином мікродобрив (2 таблетки на 10 л води).

    Правильні та своєчасні підживлення допоможуть вам виростити здорові та красивоквітучі півонії. Але не забувайте, що для кращого ефекту ці процедури повинні супроводжуватися поливом і розпушуванням грунту навколо кущів.

    Поширити: