Домашня наливка із залишків варення

    Поширити:

    Сестра моєї мами, тітка Марина, дуже часто гостює у нас удома. Одного разу вийшло, що вона приїхала в той момент, коли я запланувала генеральне прибирання у коморі і вирішила викинути старі закрутки. Вдома у нас не дуже люблять консервацію, але бабусі і навіть мама постійно постачають нас подібними запасами.

    І ось я вже приготувалася викинути торішнє полуничне варення, як на кухню заходить тітка. Чесно сказати, вона була з жахом: з таким подивом дивилася на мене, ніби я золото інків збираюся в сміттєвий пакет відправити. Тоді вона мені розповіла сімейну таємницю і розповіла, як зробити з цих запасів відмінну наливку.

    Домашня наливка

    Щоб приготувати наливку в домашніх умовах , тобі знадобиться трохи старого варення: яблучного, вишневого, малинового або полуничного. Головне, щоб у ньому не було ознак цвілі та оцтового скисання. Також не варто змішувати різні види варення, щоб не зіпсувати смаку наливки. Приступимо до приготування.

    складові

    • 1 л варення
    • 1 л води
    • закваска або винні дріжджі

    Приготування

    Пропорції інгредієнтів досить умовні. Все залежить від насолоди варення. Цукровість сусла (вода та варення) не повинна перевищувати 20%, оптимально – 15-18%. Якщо менше, можна додати трохи цукру. Отже, переклади варення в ємність для бродіння (велика банка чи пляшка). Додати воду, закваску або винні дріжджі з розрахунку на 2 літри сусла.

    Суміш добре перемішай, щоб вийшла однорідна маса. Місткість має бути заповнена не більше ніж на 75 %. Шийка ємності перев’яжи марлею і перенеси ємність у сонячне місце. Залиш на 3-4 дні, перемішуй пару разів на добу.

    Коли на поверхні з’явиться піна та запах легкого бродіння, встанови на шийці медичну рукавичку з дірочкою в одному з пальців. Тепер перемістіть наливку в темне приміщення з температурою від 18 до 25 градусів вище нуля. Залиш на 30-40 днів.

    Якщо помітиш, що рукавичка не надута, значить саме час профільтрувати наливку. Для цього перелий його в іншу ємність через марлю та герметично закрий. Бажано підібрати тару, яку вдасться заповнити догори. На перші 7 днів залиш наливку під водяним затвором або рукавичкою, на випадок якщо бродіння не припинилося.

    Тепер помістіть наливку в холодильник або підвал на 3-4 місяці, раз на два тижні фільтруючи її від осаду. Готовий напій розлий у пляшки, герметично закрий і зберігай при температурі від 10 до 16 градусів вище за нуль. Такий напій зберігатиметься близько трьох років, хоча, думаю, стільки нудитися йому не доведеться.

    Цей рецепт домашньої наливки хоч і додав мені клопоту, зате дав можливість насолодитися чудовим напоєм. Наливка виходить легкою та приємною на смак, ніякого запаху спирту, тільки натуральні інгредієнти!

    А що ти робиш зі старим варенням? Розповідай нам у коментарях, можливо, у тебе теж є особливі сімейні рецепти.

    Джерело

    Поширити: