ТУЇ: 5 осінніх справ, щоб рослини гарно перезимували

    Поширити:

    Ці 5 осінніх справ допоможуть туям гарно перезимувати

    Обрізка

    Гарне хвойне дерево потребує щорічної санітарної обрізки. Під час процедури видаляють зламані, сухі, пошкоджені хворобами або шкідниками пагони. Захід проводять у суху, теплу погоду за температури повітря, яка не нижча за +5°С.
    Якщо дерево потребує формування гарної крони, то санітарну обрізку поєднують з декоративною стрижкою. При цьому за одну процедуру не рекомендується видаляти понад 1/3 усіх пагонів.

    Полив

    Напередодні зими дуже важливо забезпечити рослину запасом вологи. Рясний полив наприкінці сезону захищає ґрунт від швидкого промерзання. У сухій землі молоді саджанці часто гинуть під час зимових відлиг.
    Крім того, густа крона туї випаровує багато вологи. Тому вологозарядний полив має важливе значення для вегетації хвойної культури. На кожне доросле дерево витрачають близько 100 л води.

    Обробка від хвороб

    Найбільша небезпека для хвойників — грибкові інфекції: іржа і шютте. У першому випадку туя набуває рудого відтінку і засихає, а в другому — потемніла хвоя починає обсипатися. Для боротьби можна використати фунгіцид Сальто. Норми витрати: 15 мл на 5 л води.

    Обробка від шкідників

    Найбільше дерева страждають через щитівок, жуків-пильщиків, несправжніх щитівок, борошнистих червців і попелиць.
    Комахи, що харчуються клітинним соком, послаблюють рослини, а іноді призводять до їх повної загибелі. Для боротьби можна використати інсектицид Синерид. Норми витрати: 4 мл на 5 л води.

    Укриття на зиму

    Дорослі хвойники мають сильно розвинену кореневу систему, якій не страшні морози. Зате молодим рослинам віком до 3 років необхідне надійне укриття. Незадовго до заморозків пристовбурову зону саджанців покривають шаром мульчі (10-15 см).
    Вічнозелена крона теж потребує захисту. Її вкривають агроволокном від яскравих ультрафіолетових променів. Захист крони необхідний і дорослим рослинам.

    Джерело

    Поширити: