Коли пора викопувати цибулю. Головні ознаки, на які слід звернути увагу

    Поширити:

    Цибуля є корисним овочем, який має бактерицидні властивості й вирощуванням її займаються майже всі городники. Вона невибаглива у догляді, не завдає великого клопоту та завжди обдаровує своїм щедрим врожаєм. Однак, щоб цибуля могла довго зберігатися, важливо правильно зібрати її.

    Тільки дозріла цибуля зможе довго зберігатися, не втрачаючи своїх смакових якостей. Часто під час збору відбувається псування врожаю. Це пов’язано з тим, що покривні лусочки не встигають сформуватися належним чином, а шийка, що повністю не висохла, буде служити «воротами» для проникнення різних збудників захворювань.

    Якщо ж збір врожаю провести пізніше рекомендованого терміну, то покривне лушпиння, може пересохнути й відпасти, тоді цибулина знову залишиться незахищеною. При тривалих дощах у цибулі може почати знову відростати коріння. Такі овочі для зберігання не придатні.

    Ознаки дозрілої цибулі

    Розпізнати, що цибуля повноцінно визріла й настав час збору врожаю, можна за деякими характерними ознаками. Наприклад:

    • пір’я втратило насиченість кольору та стало жовтим або виглядає більш бляклим;
    • приблизно за 2 тижні до збору врожаю, перо стає млявим та втрачає притаманну йому пружність, а цибулева шийка стає м’якою й тонкою;
    • за 3-5 днів до викопування цибулі, її пір’я «лягає» на землю;
    • коріння у викопаної цибулини повинні бути укороченими та підсохлими, а лушпиння сухим.

    Термін збору

    Час коли починати збір врожаю можна визначити самостійно. Приблизний термін вегетації цибулі 80 днів. Цей період наступає в липні-серпні, в залежності від дати висадки її в землю.

    Особливості збору

    Важливо, щоб ґрунт був сухим та стояла тепла й сонячна погода. Збирати варто врожай до обіду. Вилучають цибулини з землі, злегка підлягаючи вилками.

    Обережно прибирають у зібраних цибулин налиплу землю та залишають на кілька годин на грядці підсихати на сонці.

    Джерело

    Поширити: