Мариную перець – мій улюблений лінивий рецепт (без стерилізації): мариную так більше 10 років. І 3 хитрощі смачного перцю
Поширити:
Ароматний перчик, соковитий, хрумкий, із запахом свіжого — і напрочуд збалансований маринад: у міру солодко-кислий, маслянистий — і жодних надмірностей, нічого зайвого.
Люблю так перець маринувати — для мене це ціле дійство, церемонія та просто приготування неймовірно смачної закуски на зиму.
Рецепт справді з розряду «лінивих»: нарізати, занурити в киплячий маринад, проварити та закатати. Весь смак у самому маринаді. І — у нехитрих та простеньких хитрощах. Ділюсь із задоволенням рецептом.
Маринований перець на зиму: рецепт + інгредієнти
Складові:
- Перець 3 кг (умовно);
- Рослинна олія 1.5 склянки;
- Цукор 2 склянки;
- Сіль 2 ст.л.;
- Оцет 200 мл 9%;
- Вода 2 л.
Або на 1 л води 1 склянку цукру, 1 ст.л. солі, 100 г олії, 100 г оцту.
1) Солодкий болгарський перець помити, очистити (видалити сім’яложі). Краще брати перець різних кольорів – красивіше виглядатиме перчик у банці. Але найсмачніший — все ж таки червоний перець. У нього смак яскравіший, аромат більш виражений – мені подобається, коли його найбільше
2) Нарізати соломкою — на тонкі «смужки»: відносно тонкі — шириною близько 1-1.5 і до 2 см. Або довільно — але не надто великими або дрібними скибочками.
Хитрість №1.
Про нарізку. Занадто тонко нарізати перець не варто: скибочки занадто швидко стануть м’якими при проварюванні, а ще швидше після закочення, коли перець продовжує «готуватися» — маринується. Але й надто великі скибочки можуть не промаринуватися, можуть бути жорсткими.
3) Приготувати маринад. У киплячу воду опускаємо цукор, сіль, оцет, олію (акуратно – може бризнути). Можна додати пару горошин запашного перцю або чорного коріандру. Я рідко додаю під настрій. В принципі – можна додати будь-які приправи та прянощі – рецепт може бути базовим.
4) У киплячий (помірно киплячий, не вируючий) маринад опускаємо малими порціями перець – на пару або трійку баночок. Після закіпання нарізки дати проваритись від 1-2 до 2-3 хвилин.
Хитрість №2. Про порції.
Чому малими порціями? Поки ми закочуємо багато банок — наприклад, 4-5-6 – решта перецю в каструлі вариться. І в цей час він обов’язково перевариться — стане м’яким. Адже рахунок йде на хвилини і навіть менше – перець вариться дуже швидко.
5) Коли перець готовий, розливаємо по стерилізованих банках, укупорюємо стерилізованими кришками. Накриваємо, перевертаємо. Укутуємо — нехай маринується далі.
Хитрість №3. Про хрускіт і готовність.
Можна вважати перець готовим, коли скибочки почнуть опускатися на дно — не зовсім опустилися, а поступово і частково опускаються. Як показала практика, це найкращий момент.
Якщо перець зовсім і повністю опустився на дно – він вже зовсім м’який, і смачно хрумтіти не буде, та й аромат зі смаком будуть не такі гарні.
А чи точно стоятиме без стерилізації? Ще мама так готувала – завжди стоїть. І у тих, хто з цього рецепт готує не один рік – теж? Перець ми проварюємо, укусу достатньо (але не багато), солі — баночки не «роздуваються». А взимку перчик тішить.
Поширити: