5 найкращих фільмів, знятих на основі романів Еріха Марії Ремарка

    Поширити:

    Еріх Марія Ремарк – один із ключових письменників Втраченого покоління. Йому вдалося без прикрас описати Першу світову війну в романі «На Західному фронті без змін» та стати відомим на весь світ завдяки своїй чесності, безстрашності та характерному стилю, який неможливо забути. Про кращі екранізації Ремарка в кіно розповідаємо в цьому матеріалі.

    “На Західному фронті без змін”, 1930


    “На Західному фронті без змін” – це епічний антивоєнний фільм, створений в 1930 році і заснований на культовому однойменному романі Еріха Марії Ремарка. Режисером стрічки став легендарний кінематографіст Льюїс Майлстоун, котрий неодноразово екранізував твори письменника.

    Кадр із фільму «На Західному фронті без змін», 1930

    Бюджет стрічки становив нечувані на той час гроші — 1,25 млн доларів. Команда зайняла ранчо площею понад 80 000 квадратних метрів і замовила такі кінематографічні іграшки, як 280-тонний кран для режисера Майлстоуна, а для спецефектів використовували понад 9000 кілограмів пороху, 10 тонн динаміту, 6000 наземних мін та 20. До акторського складу увійшли 2000 американських колишніх військовослужбовців, які пройшли базову підготовку у Пруссії. Масштаби виробництва гідно оцінила Американська кіноакадемія, яка номінувала стрічку в чотирьох категоріях на «Оскара». Згодом фільм був визнаний однією з найкращих військових картин XX століття.



    «Три товариші», 1938

    Кадр із фільму «Три товариші», 1938

    Знятий за однойменним романом Ремарка фільм «Три товариші» — драматичний фільм 1938 року режисера Френка Борзейгі. Сценарій до фільму написав Френсіс Скотт Фіцджеральд та Едвард Е. Парамор-молодший. Сюжет розповідає про дружбу трьох молодих німецьких солдатів після Першої світової війни — події, яка змінила їх назавжди і породила розчарування у житті. Головні ролі у фільмі виконали Роберт Тейлор, Маргарет Саллаван, Франшо Тоун та Роберт Янг. Саллаван за роль Патриції Гольман була номінована на премію «Оскар» у категорії «Найкраща жіноча роль».



    «Ніч у Лісабоні», 1971

    Кадр із фільму «Ніч у Лісабоні», 1971

    Німецький фільм “Ніч у Лісабоні” – це екранізація Збінека Брініха передостаннього роману письменника. Це історія про німецьких біженців, які намагаються врятуватися від нацистського режиму. Їхня остання надія — пароплав у США, що вирушає з Лісабона. Щоб отримати квитки на судно, головному герою доведеться провести ніч із незнайомцем та вислухати його трагічну історію. Головна перевага цієї картини полягає в тому, що вона практично не відступає від книги Ремарка.



    «Життя у позику», 1977

    Марта Келлер і Аль Пачіно у фільмі «Життя в борг», 1977

    Цей фільм, також відомий під назвою «Боббі Дірфілд», зняв Сідні Поллак, а головні ролі зіграли Аль Пачіно та Марта Келлер. Стрічка розповідає про відомого американського автогонщика, який закохується в загадкову невиліковно хвору швейцарку. Свого часу картина отримала суперечливі відгуки — швидше за все через те, що характерна ремарківська депресія переросла в романтичну мелодраму, яку назвали «цинічним фільмом року». Незважаючи на таку інтерпретацію історії, картина все одно гарна та витончена. До того ж, індустрія оцінила гру Аль Пачіно, який отримав за свою роль номінацію на премію «Золотий глобус».



    “Тріумфальна арка”, 1984

    Ентоні Хопкінс у фільмі «Тріумфальна арка», 1984

    В одного з найвідоміших романів Ремарка є дві екранізації, що стоять. Одна з них була знята Льюїсом Майлстоуном за участю Інгріда Бергмана та Шарля Буайє у 1948 році. Другу представили 1984 року на британському телебаченні. Головну роль у ній відіграв Ентоні Хопкінс. Фільм, що вийшов у 1980-х, більше резонував як із публікою, так і з критиками. Він став всесвітньо відомий та прославився точним зображенням персонажів та сильною грою акторів. До того ж, режисеру вдалося передати властиве стилю письменника зловісну напругу та розповісти історію без зайвих деталей.

    Поширити: