Юна Ротару та неперевершений Яремчук: улюблені українські хіти 80-х, які ми співаємо досі

  Поширити:

  До вашої уваги добірка треків 80-х, які чи не кожен з нас знає напам’ять.
  Ось ми й дісталися до 80-х років. Як відомо, у цей час по всьому світу грало диско, але українське диско має настільки виразні національні риси, що його варто б назвати “етно-диско”. Утім, це далеко не єдине, що можна почути на нашій добірці.

  Ловіть потужну порцію ностальгії та співайте улюблені хіти!

  Тече вода

  Геніальний шлягер, слова якого написав відомий поет Юрій Рибчинський, а музику склав композитор Ігор Поклад, цілком заслужено потрапив у “золотий фонд” української музики. Хто лише не переспівував цей хіт! У 2004-му Софія Ротару навіть видала однойменний альбом, який увійшов у десятку найкращих в категорії “ностальгія”.

  Гай, зелений гай

  Саме ця пісня подарувала Назарію Яремчуку друге дихання, допомігши українському співаку знову заявити себе. Після успіху “Червоної рути” він на кілька років припинив виступи та влаштувався на роботу в університет. Але друзі та шанувальники артиста не могли забути про улюбленця. Тоді композитор Олександр Злотник за одну ніч написав музику, а слова до “Гай, зелений гай” склав все той же Рибчинський. Пісня одразу стала хітом, попри те, що її на три роки було заборонено в Україні!

  Стожари

  Цю пісню вже не один десяток років співають українці різних поколінь. З’явившись 38 років тому, “Стожари” одразу стали хітом. Ще б пак, адже першим виконавцем пісні став сам Назарій Яремчук. А ось як створювався цей хіт! Якось Назарій звернувся до свого товариша по ансамблю “Смерічка” Павла Дворського і запропонував написати нову пісню. Як тепер згадує композитор, він спочатку розгубився, але, як не дивно, мелодія сама з’явилася у його думках.

  А от за віршами Дворський звернувся до на той час вже знаного поета Володимира Кудрявцева. Проте для пана Володимира “Стожари” мали трагічний присмак. Вірші поет присвятив своїй другій дружині, італійській красуні Діані, яка була молодшою за нього на 17 років. Володимир перебрався до коханої у Рим, у них народився син. Згодом він поїхав в Україну, щоб забрати матір. Але не судилося: чотирирічна онука поета загинула у нього на очах, а мама після цього померла…

  Ось така сумна історія створення цього запального хіта.


  Білі лілеї

  Назарія Яремчука не буває забагато, погодьтеся. “Білі лілеї” – одна із найліричніших композицій співака. Ви закохаєтеся у цю пісню з першої ноти:

  Три дороги

  Олег Марцинківський, Людмила Тимощук та ансамбль “Медобори” у 1982 році виконали зворушливу пісню про те, як мама відправляє трьох синів у світ широкий. Проймає до сліз:

  Вибрав перший син дорогу
  У безмежне чисте поле,
  Другий вибрав синє небо
  Третій вибрав до води.

  Ти – земле моя

  Пісня про одну з наших найбільших цінностей – рідну землю, яка навчила нас добра і любові, давши “сонце миру і в майбутнє світлу віру”. Любіть Україну та її пісні, адже наша земля така багата на них!

  Джерело

  Поширити: