Як добре ви знаєте давні українські слова та що вони означають? Тест

    Поширити:

    Слова, які 100 років тому входили в лексикон кожного українця, сьогодні ми розуміємо приблизно. Незважаючи на те, що більшість цих слів позначають речі, які ми використовуємо й досі, вони зазвичай вживаються або в їхньому первісному вигляді (наприклад, святкові традиційні атрибути), або в модернізованій формі з іншими назвами.

    Давайте перевіримо, наскільки ми ознайомлені із побутом наших предків та чи зможемо пояснити значення старовинних українських слів.

    Чи добре ви знаєте давні українські слова та їх значення?

    Перевірте себе!

    1 / 10

    Біжутерія у вигляді тонкої плетеної смуги з бісеру, яка щільно прилягала до шиї. Намистинки такої прикраси утворювали яскравий різнокольоровий орнамент з ромбів, сварг та інших геометричних елементів.

    2 / 10

    Дерев’яна діжка на ніжках з декількома отворами на дні, що закривалися кілочками, в якій золили (відбілювали, прали) білизну, полотно.

    3 / 10

    Дві або три з’єднані між собою невеликі ємності з ручкою у вигляді кільця. В такому сегментованому глиняному посуді було зручно носити обід на поле під час польових робіт. В один горщик насипали борщ, а в другий – кашу.

    4 / 10

    Верхній традиційний одяг з домотканого грубого сукна сірого, білого або брунатного кольору, відомий в Україні з ХІІІ століття.

    5 / 10

    Виріб, тканий з овечої вовни, із довгим пухнастим двостороннім ворсом, оздоблений геометричними орнаментами. Використовується у побуті, в обрядах весілля та поховання, також має господарське призначення.

    6 / 10

    Старовинний струнний музичний інструмент, що має дерев'яний корпус і металеві струни, на яких грають, вдаряючи молоточками або дерев'яними паличками.

    7 / 10

    Обрядовий атрибут Великодніх свят, який розписували на сирому яйці традиційними символами за допомогою спеціального інструмента, воску, фарб та вогню.

    8 / 10

    Головний святковий атрибут Різдва, який виготовляють із житнього, пшеничного чи вівсяного снопа. Він символізує родючість, добробут, багатство.

    9 / 10

    Конусоподібний посуд, об'ємом 3-15 літрів, для перетирання маку, замішування тіста, приготування та подачі до столу страв, буває із «вушками» та покришками, розписаний і покритий поливою.

    10 / 10

    Традиційний спосіб громадської взаємодопомоги (без оплати, а за частування), коли гуртом збираються сусіди, родичі або громада села, щоб швидко виконати значний обсяг роботи (будівництво хати, церкви, збір врожаю)

    Поділитися з друзями

    Facebook Twitter
    0%

    Фото: НЦНК «Музей Івана Гончара»

    Поширити: