Вирощування мікрозелені в домашніх умовах

  Поширити:

  Мікрозелень являє собою початкову стадію розвитку їстівних рослин, вирощених з насіння. На цьому етапі концентрація поживних речовин в 20-40 більше ніж у дорослих рослин.

  Спосіб 1

  Вирощування зелені на папері. Можна використовувати паперові рушники. Папір потрібно добре змочити і укласти на дно лотка, але так щоб насіння не перебували у воді. Після накриваємо лоток прозорим укриттям і поміщаємо в добре освітлюється місце.

  Спосіб 2

  Нам знадобляться ватяні диски або вата. На дно підготовленої ємності укладаємо ватяні диски (вату), попередньо зволожуючи їх і зверху укладаємо насіння, попередньо замочені у воді. Далі вкриваємо ємність до появи сходів. Обприскування проводимо регулярно, щоб вата не встигала висохнути.

  Спосіб 3

  Складіть марлю в кілька разів, змочіть у воді і викладіть насіння. Далі використовуйте звичайний догляд. Після того як зелень виросте її можна витягати з корінням, які мають велику харчову цінність.

  Що вирощувати?

  • Крес-салат має ніжну зелень з легким гірчичним присмаком. Насіння сходить дуже швидко, через 2–4 дні, а їсти його можна через 10–14 днів. Можна вирощувати на вологій серветці.
  • Гірчиця, редиска і редька ростуть дуже швидко. Їхнє листя має ніжно-нострий смак із характерним ароматом. Добре росте на звичайних зволожених серветках.
  • Соняшник росте дуже швидко і смачний в салатах.
  • Дуже смачна пророщена сочевиця. У салаті вона смакує, як горіхи.
  • Один із найсмачніших – горох. Він солодкий, соковитий, має товстий пагін. І росте досить добре і швидко.
  • Всі види капусти дуже швидко сходять, дають приємну на смак зелень.

  Що приготувати із мікрозелені?

  Зробіть дуже смачний салатик: на дно тарілки листя салату (айсберг або мікс салатів), викласти шматки консервованого тунця, посипати консервованою кукурудзою і четвертинками перепелиних яєць. Полити натуральним йогуртом з дрібкою солі. Зверху щедро викласти пагони крес-салату.

  Джерело 1
  Джерело 2

  Поширити: