В’яжемо затишні хатні тапочки за 1 годину для себе чи на подарунок (майстер-клас для новачків)
Поширити:
М’які та затишні тапочки можна зв’язати гачком лише за 1 годину, при тому навіть за відсутності досвіду. А все тому, що нитки товсті, гачок теж, а по всьому в’язанню крім декількох повітряних петель використовуються виключно стовпчики без накиду. Додатковим плюсом є і те, що будь-які підрахунки або зменшення по ходу роботи робити не доведеться, а всі необхідні добавки робляться в тому самому ряду.
Швидкий результат тут багато в чому досягається шляхом простого в’язання та використання товстої плюшевої пряжі та гачка діаметром 8 мм, а фактура – внаслідок одного єдиного нюансу. При в’язанні звичайних стовпчиків без накиду гачок по ходу роботи, за винятком рядів обв’язки, вводиться над основи петель попереднього ряду, а між стовпчиками (далі СБН).
Підхід до в’язання тут універсальний. Зрозумівши суть, завжди можна зв’язати капці потрібного розміру, зробити їх ширше або вже. Все що знадобиться, прибрати або додати кілька петель або відрегулювати кількість рядів. Варто врахувати й те, що кінцевий результат залежатиме і від щільності в’язання. Для зручності розглянемо все на конкретному прикладі, на виході отримуємо капці на розмір 37-38.
Перший ряд складається з 4 повітряних петель (ПП), замкнених у кільце. За бажання замінити його можна кільцем амігурумі.
На початку кожного ряду робиться 1 ПП, по ходу всього в’язання така петля дорівнює СБН. Зімкнувши петлі в кільце, набираємо ПП підйому і пров’язуємо 8 СБН прямо через кільце, а потім змикаємо коло, зробивши сполучний стовпчик (ПС). Хвостик, що залишився на початку, укладаємо вздовж кільця й обв’язуємо разом з ним. Це позбавить необхідності заправляти нитку в кінці роботи. У наступному ряду збільшуємо кількість СБН вдвічі, пров’язуючи по 2 СБН у проміжки між СБН попереднього ряду. Петель тепер 18. Цієї кількості достатньо для того, щоби далі обійтися без добавок.
Далі в’яжемо 11 рядів, не забуваючи робити петлю підйому при переході з одного ряду на інший. Кількість рядів може бути іншим. Орієнтиром є середина стопи. Після того як мети досягнуто, робимо з’єднувальний ПС, замикаємо коло та обриваємо нитку. На цьому етапі отримуємо мішечок.
Складаємо заготівлю навпіл так, щоб область шва припадала на підошву. Потім виділяємо центральну частину (у разі 7 петель). Наступне завдання пов’язати частину тапка, що залишилася, і сформувати п’яту.
В’язати тепер не в кругову, а поворотними рядами, рухаючись через низ від одного маркера до іншого. Завдання – вигнати прямокутник. Ширина одного ряду тут складатиме 11 петель з урахуванням підйомної, орієнтовна кількість рядів 7.
Під час роботи можна робити примірку. У довжину прямокутник має сягати кінця стопи. Останній ряд пров’язуємо не повністю, а до половини. Пров’язавши закріплювальну петлю ланцюжка обриваємо нитку із запасом в 1.5 м. Цього запасу має вистачити на задній шов та 1 ряд обв’язування. Тепер потрібно згорнути прямокутник вдвічі так, щоб обірвана нитка виявилася посередині, а потім вивернути. Завдяки цьому шов, що припадає на середину п’яти, виявиться всередині.
Зшити петлі можна за допомогою того ж гачка або пластикової голки для вишивки стрічками з великим вушкам. Головне врахувати, що нитку обривати не можна. По ходу роботи рухаємося знизу вгору, захоплюючи ближні шматочки петель або петлі повністю. За такого підходу шов зовні буде практично непомітним.
Тепер тапок має потрібну форму, залишилося лише обв’язати. Перший ряд обв’язки робимо ниткою основного кольору, що залишилася після формування п’яти. Обв’язка виконується за принципом петля в петлю. При цьому повноцінні петлі присутні тільки в ділянці підйому, де в’язання виконувалося по колу. На ділянці з поворотним в’язанням петлі будуть умовними.
Другий ряд обв’язки робимо за принципом петлі контрастними нитками. Кінчик, що залишився, укладаємо вздовж ряду і просто вв’язуємо в роботу. В кінці обрізаємо нитку з невеликим запасом та ховаємо кінчик між петлями.
Другий тапок в’яжеться, так само як перший. При підгонці розміру під себе важливо прорахувати по ходу роботи кількість рядів, щоб тапки вийшли однаковими.
Для зручності в роботі можна використовувати схематичний опис:
1-й ряд: 4 ПП
2-й ряд: 1 ПП (підйомна), 8 СБН
3-й ряд:1 пп підйомна 18 СБН (по 2 СБН у проміжки між СБН попереднього ряду)
4 – 14 ряди: 1 оп підйомна 18 СБН
15 -21 ряди: ПП (підйомна) 10 СБН
22 ряд 1 ПП (підйомна)4 СБН
Обв’язка: 1 оп підйомна, СБН по колу за принципом петля в петлю – два ряди, з них 2-й ряд контрастними нитками.
Більше подробиць, що стосуються в’язання затишних тапочок, у відео нижче:
Поширити: