Українські детективні книги, які тримають у напрузі до останньої сторінки

  Поширити:

  Час летить, і на зміну Шерлоку Холмсу, Пуаро й Агаті Крісті приходять нові герої книг. У тому числі й від українських авторів. Детективи — жанр, у якому думки переплітають у вузлики, кожен персонаж під підозрою, а сюжет нагадує заплутаний лабіринт. Цим вони й чарівні: ніколи не знаєш, куди заведе історія.

  Якщо ви обожнюєте дедукцію, загадки й розплутування головоломок, спробуйте детективні книги українських авторів. В історіях ви зустрінете рідні краєвиди, людей, схожих на оточення та сюжети, які могли статися тільки в Україні.

  «Вілла Деккера», Юрій Винничук, 2021

  Лишилося зовсім трохи до початку Другої світової війни. Львівський нічний репортер Марко «свій» між усіх верств населення. Він співпрацює зі злочинцями, легко підкорює дівочі серця та знаходить час для всього цікавого в місті. Марку довіряє поліція та залучає до розслідування загадкових вбивств. Що об’єднує смерті двох дівчат, адвоката та його коханої, бізнесмена? Як пов’язані усі ці люди?

  «Жорстоке небо», Макс Кідрук, 2014

  У паризькому аеропорту сталася трагічна авіакатастрофа. На перший погляд, усе просто: зіткнення літака й снігоприбиральної машини. Це підтвердили диспетчери, пілоти, прибиральник, але висновки без спеціальної експертизи робити зарано. Літак виготовили в Україні, тож до розслідування долучилася дочка авіаконструктора Діана. Кожна подробиця, деталь для неї важлива. Дівчина понад усе хоче дізнатися правду, навіть якщо це буде коштувати їй майбутнього.

  «Я бачу, вас цікавить пітьма», Ілларіон Павлюк, 2020

  Кримінальний психолог Андрій Гайстер відправляється в Буськів Сад для розслідування зникнення дівчинки. У богом забутому селищі навіть транспорту немає! Одразу після прибуття Андрій помічає дивні речі. Схоже, про дівчинку всі мешканці, включно з матір’ю, забули вже наступного дня. Та й крім загубленої дитини в Буськовому Саду вистачає злочинів.

  Кожен із мешканців має проступки, а саме їхнє життя в прямому сенсі слова йде по колу. Андрій теж потрапляє у пастку та знаходить пітьму всередині. Тільки в цьому пеклі на землі чоловік здатен спокутувати гріхи й врятувати хоч одне невинне життя.

  «Адвокат із Личаківської», Андрій Кокотюха, 2019

  Юний киянин Клим Кошовий утік із в’язниці й намагається сховатися від царської влади у Львові. Але і тут він не має спокою, бо випадково опинився біля трупа адвоката Євгена Сойки. Пригоди слідують одна за одною. Хлопця грабують, його переслідує поліція, а потім і сам Клим намагається впіймати істинного вбивцю адвоката. На щастя, він знаходить друга-лікаря, який допомагає Климу. Розв’язка історії здивує товаришів та змінить не одне життя.

  «Крос у небуття», Юрій Сорока, 2010

  Кам’янець-Подільський. Дев’яності роки. Місто стало сценою для кримінальних розбірок місцевих бандитів. Здається, що в Кам’янці вони почуваються безкарними. Але поворотним моментом стала жахлива аварія. З обриву летить авто, в якому знаходять три трупи. Слідчий Андрій Соколовський стане на шлях боротьби з кримінальними авторитетами.

  «Чоловік з моїм іменем», Іван Байдак, 2019

  Інтроверт і любитель книг Родвелл Вільямс знаходить загадкові рукописи в букіністичній крамниці. Тепер його життя стало єдиним цілим з історією персонажа книги. Головний герой наче спостерігає за собою з боку та може переглянути події минулого. З плином часу ми всі змінюємося. Розмови з собою колишнім і самопізнання допомагають йому знайти нову відправну точку. Чи спілкувалися б ви з собою колишнім та які поради хотіли б дати? Може, у часі подорожувати у нас не вийде, але покопатися в собі часто дуже корисно.

  «Експрес до Ґаліції», Богдан Коломійчук, 2020

  Комісар львівської поліції Адам Вістович поїхав у відпустку до Швейцарії, але й там потрапив у халепу. Він зміг розшифрувати таємний документ і тепер знає забагато. Одночасно відбувається вбивство перекладача у Німеччині, а з клініки в Бадені зникає дивний пацієнт. Як пов’язані усі ці події та чому сліди ведуть до рідного Львова? Читач стане свідком небезпечного розслідування.

  «Справа зниклої балерини», Олександр Красовицький, Євгенія Кужавська, 2020

  На очах сотень глядачів під час театральної вистави зникає балерина. Жоден із присутніх не розуміє, як це сталося, а поліція не горить бажанням шукати зірку київських спектаклів. Тож сестра зниклої звертається до старенького слідчого у відставці. Тарас Галушко вже на пенсії, насолоджується спокоєм та розміреним життям, збирає яблука в саду. Йому зовсім не хочеться повертатися до шаленого ритму розслідувань, але одна думка не дає йому спокою. Що як повернулася банда збирачів гіацинтів?

  У більшості детективних книг українські письменники показали не тільки повороти сюжети. На сторінках оживають Львів, Київ, Кам’янець-Подільський, села й вулички наших рідних міст. Точніше, різні епохи їх існування. Сподіваємося, вас так само захоплює ретро, нуар та загадки. Обирайте новий цікавий детектив і подорожуйте в часі, епохах та історіях.

  Джерело

  Поширити: