Троянди нічим не хворітимуть і почнуть цвісти, як на картинці: два аптечні засоби для підживлення

  Поширити:

  Незалежно від сорту у всіх троянд є одна проблема – плямистість, що з’являється на листі.

  Розвинутись хвороба може через безліч причин, які відстежити доволі складно. Це може бути і нестача живлення, і зловживання добривами, мінлива погода, коли підвищена вологість змінюється посухою, неправильний полив.

  Особливість чорної плямистості на листі

  Нерідко трапляється таке, що дачник уже всі препарати, перелічені у списку фунгіцидів та добрив перепробував, а результату немає. Швидше за все, це якраз той важкий випадок, коли троянди вразила чорна плямистість або марсонін (можна зустріти назву марсонія).

  Це підступна хвороба, тому що грибка, який її викликає, позбутися ой як не просто. Препарати проти нього безсилі. Лише одна чорна цятка на листочку троянди здатна випустити до 30 тисяч спор, які вітром розносяться на доволі пристойні відстані.

  Такі спори вилітають щотижня. Відповідно, боротьба з марсонією – справа щотижнева. Але з тим засобом, про який ми розповімо у цій статті, вона буде ефективною.

  «Ліки» слід застосовувати як для запобігання появи чорної плямистості, так і для її викорінення.

  Що у складі

  Головний компонент – 2% розчин саліцилової кислоти. Цей препарат, можна сказати, коштує копійки та є у вільному доступі. Саліцилова кислота активує імунітет рослин, і вони здатні протистояти різним захворюванням.

  Розчин на основі саліцилової кислоти можна використовувати не тільки для троянд, а й для інших рослин. Точніше не можна, а скоріше потрібно, разом із трояндами обробити плодові дерева, чагарники. Не варто забувати про томати, перець, баклажани та огірки.

  Саліцилова кислота має певну особливість, коли її виливаєш у воду – вона утворює осад, схожий на голки. Шкоди рослинам вони не завдають, але й користі теж не приносять, тому що у такому вигляді вони не можуть засвоїти потрібні речовини.

  Щоб кислота стала доступною та повністю розчинилася, потрібно додати аміак.

  Як приготувати засіб

  Так як обробка потрібна доволі рясна, краще приготувати відразу відро розчину.

  На 10 л води потрібно 100 мл саліцилової кислоти та 40-50 мл аміаку. Насамперед кислоту з аміаком розчиняємо у теплій воді. Для цього достатньо буде і 0,5 літра. І потім розчин виливаємо у відро води.

  Троянди потрібно обробити з обприскувача рівномірно, намагаючись не пропустити жодного листочка. Таку обробку потрібно проводити щотижня і марсонія, та й інші хвороби, будуть переможені.

  Джерело

  Поширити: