ТЕРНОВА НАЛИВКА НА КОНЬЯКУ

  Приготування ягідних і фруктових наливок – це моя особлива слабкість, яка останнім часом трохи згасла (ми з чоловіком і наше оточення, не п’ємо багато алкоголю, а тільки смакуємо. А кількість пляшечок все зростає та зростає). Хоч робила й роблю я не мало наливок, мало рецептів потрапляє на сайт, так як часто це процес тривалий, як сфотографую спочатку, так коли наливка готова, через місяць або деколи набагато пізніше, фотографую результат, а початкових фото вже не можу знайти. Або забуду якийсь етап сфотографувати і таким чином, до Вашої уваги потрапляє невелика їх кількість.

         Наливка з тернових ягід одна з найбільш вдалих і без програшних. Мінімальний час настоювання – це місяць, а якщо почекати хоча б 3-4 місяці, або скажімо до Великодня, тоді це буде вже взагалі “Роллс-ройс” серед наливок :-). Якщо хочете, коньяк можна замінити ромом або скажімо джином, а от горілку, віскі та інші алкогольні напої не раджу використовувати, занадто прісний смак виходить і ніякий післясмак. Коньяк беріть не найдешевший, але й не найдорожчий, такий якого не шкода, але все таки хочеться випити.

  Інгредієнти

  •  600 грам тернових ягід
  •  200 мл води
  •  200 грам цукру
  •  300 мл коньяку
  •  1 паличка кориці
  •  3 шт. гвоздики
  •  2 шт. кардамону

  1) Ягоди помити і добре обсушити.

  2) Цукор, воду і спеції помістити в невеликий сотейник, довести до кипіння, перемішуючи, до повного розчинення цукру. Зняти з вогню.

  3) Ягоди терну помістити в 2-3-х літрову банку і залити гарячим сиропом разом зі спеціями. Перемішати і залишити до охолодження.

  4) Коли ягоди з сиропом повністю охолонуть, влити коньяк. Перемішати і закрити банку кришкою. Поставити в темне прохолодне місце на 1-н місяць. Через місяць наливку відцідити. Напій готовий до вживання. Зберігати тернову наливку на полиці в коморі або в холодильнику.

  У холодному вигляді тернова наливка особливо смачна.

  Джерело