Солоні баклажани з морквою

    Поширити:

    Складові:

    • 4 кг. баклажан
    • 2 кг моркви
    • 2-3 головки часнику
    • 300-400 г гілочок селери
    • 2-3 стручки гіркого перцю (за смаком)

    Розсіл:

    • на 1 літр води
    • 70 г солі.

    Приготування:

    Баклажанчики надрізаємо по увігнутій стороні від попки до носика так, щоб баклажан залишився цілим. У велику каструлю з окропом опускаємо баклажанчики і варимо приблизно від 3 до 5 хвилин. Точно сказати важко-це залежить від розміру та сорту баклажан. Перевіряється шляхом встромлення вилки в баклажанчик. Якщо легко входить, одразу дістаємо. Найголовніше не переварити-буде розмазня, а не доварити, теж погано-міцні. Має бути золота середина.

    Викладаємо баклажани на піднос розрізом униз. Зверху накриваємо другим підносом і придавлюємо чимось важким, наприклад каструлю з водою. Робиться це видалення рідини.

    Морквину трьом на велику тертку. Часникові часточки розрізаємо на платівки і перемішуємо з морквиною. Частину селери ріжемо і додаємо до моркви.

    Беремо віджатий баклажан і начиняємо морквиною. Гілочка селери складаємо навпіл і прикриваємо розріз. Котушковими нитками, (бажано світлого кольору, щоб добре було видно) обмотуємо баклажан.

    На дно банки кілька гілок селери та гіркий перець, зверху обережно, рівними рядами викласти баклажани. Прикрити подушечкою із селери.

    Розводимо сіль у холодній воді та заливаємо баклажани. Ставимо під гніт. Коли баклажани переграють, банку закриваємо будь-якою кришкою і виносимо в холодне місце. Якщо зберігати в холоді немає можливості, то зливаємо розсіл, кип’ятимо і відразу ж заливаємо баклажани.

    Закриваємо прогрітою в окропі поліетиленовою кришкою. Якщо у вас банку з різьбленням та зі своєю кришкою, то її потрібно 1-2 хвилини прокип’ятити і відразу закрити банку. У такому вигляді може стояти до весни.

    Смачного!

    Джерело

    Поширити: