Серпень – найкращий час саджати квіти! Розповідаємо, які квіти варто посадити в серпні

    Поширити:

    Серпень – саме час садити квіти, щоб сад був красивим і охайним із квітня до жовтня. Розповідаємо, які рослини потрібно встигнути поселити на ділянці вже зараз.

    Весняні цибулини готуємо з осені

    Туристи. повертаючись з Голандії, часто привозять із собою цибулини прекрасних тюльпанів. І роблять помилку, висадивши їх відразу ж після приїзду — наприклад, у розпалі літа.

    Але щоб тюльпани порадували вас у квітні — травні наступного року, садити їх потрібно наприкінці серпня та ранньою осінню. Як і інші цибулинні рослини: нарциси, гіацинти, мускарі, крокуси та рябчики.

    Для ефектності висаджуйте цибулини не по одній, а одразу плантаціями, великими куртинами. Тоді навесні вас порадують яскраві кольорові плями на ще голій землі. Тільки не забувайте, що після цвітіння перших вісників весни їхня надземна частина відмирає, і у вас вийде лиса ділянка. Доведеться її чимось декорувати, наприклад, однорічними квітами. І це також потрібно продумати заздалегідь. Також можна висаджувати цибулинні під рослинами, що пізно прокидаються, такими як хости, астильби, лілійники або під ґрунтопокривними багаторічниками (наприклад, різні види очитку, піщанки, барвінку, яснотки).

    Літнє різнотрав’я

    Тут вибір квітів просто величезний – від садової ромашки до красуні троянди. Але якщо за останньою потрібен правильний догляд, то існують красиві та невибагливі багаторічники, які прикрашатимуть ваш сад із травня по серпень:

    Аквілегія. Любить півтінь, чудово виглядає на березі водойм. Розмножується розподілом на початку осені або навесні, у квітні.

    Віола — дворічник, відомий під ім’ям «Анютині вічка». Росте скрізь, на будь-якому ґрунті, цвіте з травня до жовтня практично безперервно. Найневибагливіша і наймиліша квітка, яку можна уявити. Можна пересаджувати навіть квітучим.

    Астильба. Різнокольорові волоті квітів можуть бути майже з людину (до 120 см), але компактні форми чудово виглядають у контейнері. Цвіте з червня по вересень, розмножується поділом, Любить тінисті та напівтінисті місця.

    Гвоздика турецька. Віддає перевагу пухкому ґрунту, а в іншому зовсім невибаглива. Висівати насіння потрібно вже восени, фактично під зиму, щоб вони перезимували у землі.

    Осіння краса

    Головна перевага цих рослин — вони прикрашатимуть ваш сад якщо не квітами, то яскравим листям до самої зими. Про айстри, жоржини, хризантеми та гладіолуси розповідати не будемо – вони знайомі всім. Але є й інші дуже гарні осінні рослини.

    Аконіт Карміхеля (по-іншому борець) – високий кущ з ефектним фіолетово-синім забарвленням, пізньоосіннього терміну цвітіння. Розмножується насінням, яке висівають восени, або поділом після закінчення цвітіння у вересні.

    Очиток видний – цвіте 30 – 40 днів червоними, рожевими, рожево-бузковими квітками, декоративний до заморозків. Абсолютно невибаглива рослина, розмножується поділом восени або живцями влітку.

    Пізньоцвіт осінній — цвіте у вересні, а подібність із квіткою крокуса надає йому особливого настрою, очікування весни. Садити і пересаджувати цибулини лихваря потрібно в серпні.

    Тирлич китайський прикрашений – мініатюрний багаторічник, дуже симпатична рослина з яскраво-синіми квітками з пурпуровими смужками. Термін цвітіння вересень — жовтень, часом йде з квітами під сніг. Дуже любить вологість. Розмножується насінням під зиму або поділом наприкінці серпня – на початку вересня.

    Є ще безліч дуже гарних і невибагливих квітів, наприклад, ехінацея, золотарник, бузульник. Але всі вони розмножуються навесні.

    А якщо зараз купити квітучі рослини у горщиках?

    Різні розплідники і навіть звичайні гіпермаркети зараз пропонують масу квітучих рослин у горщиках – від найменших до великих форм. Дачу вони, зрозуміло, прикрасять на деякий час, але чи приживуться — велике питання.

    Агрономи попереджають: купівля квітучих рослин у звичайних гіпермаркетах може вас засмутити. Справа в тому, що такі рослини активно підживлюють добривами, тому вони виглядають бадьоро і цвітуть красиво. Власне, як і зрізані букети у квіткових магазинах. Але варто привезти їх на дачу, як рослини, які весь цей час жили в прохолодному місці, харчувалися розчином з добрив, починають чахнути і в’янути. Навряд чи вони зможуть витримати пересадку та пережити зиму.

    А ось рослини в горщиках із розплідника купити можна. Коренева система рослин у горщиках до осені вже добре сформована, і їх можна спокійно висаджувати у ґрунт у будь-який час. Головне – при посадці не зашкодити кому. А купуючи їх квітучими, ви відразу зможете оцінити колір і фактуру, і визначити, яке місце займе рослина у вашому квітнику.

    Рослини з відкритого ґрунту краще не чіпати, доки вони не відцвітуть – цвітіння забирає всі сили і на вкорінення їх може не залишитися. А от коли пора цвітіння закінчиться, рослину вже можна пересаджувати та ділити.

    Джерело

    Поширити: