Порічки на зиму: рецепт варення, желе, джему, галяретки

  Поширити:

  Окрім маси вітамінів, неймовірного смаку та аромату, порічки містять багато пектинів, тому з них виходить шикарне желе та густий джем на зиму – і варити довго не треба!

  Желе

  До порічок (з гілочками!) додати трохи води, поварити 5 хвилин, перетерти через сито від кісточок + цукор (1:1, на 1 л пюре – 1 л цукру) і варити ще 10 хв, розкласти у сухі стерильні банки, закрутити, перевернути догори дном. Виходить класне густе желе (без желатину). Можна до порічок додати ще малину – теж дуже смачно.

  Варення на сковороді

  Порічки почистити від корінців. Взяти чисту найглибшу сковороду, поставити на вогонь, на гарячу висипати порічки, а зверху цукор (пропорція – 1:1, міряти склянкою, банкою або одинаковими мисочками: в одну насипаєте цукор, в іншу порічки). Зразу починає бурхливо кипіти, помішувати, зменшити вогонь, бо буде збігати, варити ще 20хв. Зварене варення злити у суху ємність (каструлю чи миску), а на сковороду засипати наступну порцію. Поки друга партія буде варитися, першу закрутити: накласти у сухі стерильні банки, закрутити, перевернути догори дном. Таким чином можна зварити і маленьку порцію, і ціле відро ягід. Зимою до млинців, до чаю, до всього. Зробіть на пробу одну склянку, якщо сподобається – варіть більше.

  Живе желе

  Порічки змолоти, перетерти через сито, змішати із цукром 1:1. Залишити на кілька годин на столі і постійно помішувати до повного розчинення цукру. Перекласти у сухі стерильні банки, закрити капроновими кришками і зберігати у холодильнику або підвалі. Виходить густе желе, яке зберігає абсолютно всі вітаміни. Жмих можна не викидати, а заморозити, щоб взимку варити компоти.

  Джем

  Перемити ягоди, поставити на вогонь, трошки провадити, дати остигнути, процідити сік. Варити малими порціями, додавши цукор з розрахунку на 1 скл. соку – 2 скл. цукру. Провадити від кипіння 5 хв, розкласти в стерильні банки, закрутити стерильними кришками. Джем виходить суперовий!

  Галяретка

  3 кг порічок залити 1 скл. води і варити 10-15 хв. Видушити, виміряти об’єм, наготувати цукор: на 1 л соку треба 700 г цукру. Спочатку варити без цукру 30 хв, додати цукор і варити ще 5-8 хв. Гарячу галяретку розлити в банки і тільки на другий день залити ложкою спирту, запалити його і закрити. Виходить 2,3 л галяретки. Можна додати лимонної кислоти для кольору.

  Желе (майже без варіння)

  Порічки, не обриваючи, проварити кілька хвилин, потім відкинути на марлю на друшляк, вичавити сік. На 1 л соку дати 700 г цукру, довести до кипіння. Остигле желе розлити у стерильні банки, зберігати під капроновими кришками у підвалі або в холодильнику.

  Джерело

  Поширити: