Обрізка вишні: коли і як правильно її робити

    Поширити:

    Прийшла осінь. Просто тому, що останній урожай майже зібраний, це не означає, що все вже в саду. Пізня осінь – ідеальний час, щоб обрізати фруктові дерева, поки вони не сплять.

    Звичайно, можна обрізати їх у будь-який час між пізньою восени і ранньою весною, але все ж таки краще це зробити зараз, ніж під час сильних морозів. Тому потрібно знати, що таке обрізання вишні, коли і як правильно робити її на своїй ділянці.

    Переваги обрізки

    Обрізка має велике значення, якщо потрібно виростити здорові та продуктивні плодові дерева, що дають великі врожаї. Крім того, обрізка стимулює активне зростання навесні наступного року, яке має бути простимульовано восени, щоб забезпечити баланс крони та кореневої системи.

    Що дає обрізка вишні:

    Насамперед збільшення врожаю. Ягоди стають більш м’ясистими та насиченими вітамінами.
    Дерево перестає хворіти і страждати від комах, у тому числі мурах.
    Вишня виглядає привабливіше, крона постійно провітрюється.

    Порада!
    Навесні потрібно проводити обрізку і підживлення, щоб дерево змогло отримати мікроелементи, що бракують, для подальшого зростання.

    Якщо ви вирішили провести обрізку, але не знаєте, як правильно її робити, то найкраще ґрунтовніше ознайомитися з усіма нюансами. В даний час з’явилася величезна кількість унікальних методик, які дійсно дозволяють досягти відмінних показників у зростанні.

    Техніка обрізки

    Перше, що треба зробити, – визначити час. Наприклад, обрізати дерева можна лише у періоди, коли вони неактивні. Обрізка дерева, що не спитає, може надіслати рослині сигнал про те, що пора знову рости.

    Якщо це трапиться перед зниженням температури, може призвести до смерті рослини. Крім того, до того часу, коли дерево засне, його листя впаде з гілок, що дасть чітке уявлення про форму дерева та його гілки. Це значно полегшить процес, оскільки буде видно, що треба прибрати.

    Важливо!
    Обрізання повинне проводитися в сухий прохолодний день.

    Особливості та рекомендації:

    • Гострі леза менш травмують дерево, оскільки видалення гілок не потрібно їх рубати. Чисті та продезінфіковані інструменти – гарантія того, що хвороба не пошириться від одного дерева до іншого.
    • Дерева найкраще обрізати вздовж стовбура. Ідея полягає в тому, щоб стимулювати зростання в основному з центрального стовбура шляхом видалення гілок, які ростуть з інших, та підтримувати здорову форму. Необхідно видалити близько 20% гілок, що виросли за минулий рік.
    • Попередньо слід оглянути дерево та знайти ознаки зараження хворобами чи шкідниками. Хворі чи зламані, а також будь-які конкуруючі гілки потрібно видалити. Це допоможе зберегти дерево, запобігти поширенню хвороби та сприятиме здоровому зростанню.
    • Якщо є конкуруючі гілки, слід залишити найсильніші.
    • Сонячне світло необхідне здорового зростання і великих врожаїв. Тому на верхівці потрібно зрізати зайве, щоб не тільки контролювати зростання, а й забезпечити нижні гілки сонячним світлом, яке їм потрібне. У цьому випадку ягоди дозріватимуть краще.

    Обрізка вишні на ділянці

    З точки зору багатьох садівників, дане дерево зовсім не потребує обрізки і продовжуватиме давати хороший урожай. Насправді це все сумнівно. При велику кількість плодових гілок знижується якість ягід, їх розміри.

    Якщо ви хочете отримувати той же обсяг врожаю, але при цьому, щоб ягоди були великими, без шкідників і насичені вітамінами, то обрізка є обов’язковою умовою

    Покрокове виконання робіт:

    • Насамперед починають із формування плодових гілок. У цьому випадку вибираються ті, що ростуть у горизонтальному напрямку. На одне дерево залишають близько 4-5 гілок, решту обрізають.
    • Вишня не повинна рости високо, тому на 3-4 роки потрібно обрізати стовбур, що направляє.
    • Всі пошкоджені гілочки та пагони, що ростуть усередину крони, також видаляють.
    • Протягом усього року слід стежити за зростанням молодих пагонів.
    • Вишня відрізняється тим, що постійно випускає нові бруньки, їх потрібно видаляти тільки з основного ствола, плодові гілки не чіпати.

    Дотримуючись таких простих і водночас ефективних правил, можна значно підвищити врожайність. Також ви можете скористатися допомогою спеціалістів, які з легкістю проведуть роботи у вашому саду.

    Причини найняти спеціаліста для обрізки

    Якщо вам потрібна обрізка вишні, але ви не знаєте, коли і як правильно її робити, то краще скористатися порадами та допомогою фахівців. У цьому питанні найкраще впораються професійні садівники з великим досвідом.

    Якщо дерево протягом кількох років не обрізали, краще запросити когось знаючого, щоб він цього року обрізав дерево. Коли історія дерева невідома і не зрозуміло, що видаляти, це може бути складним процесом. Експертна допомога дозволить не пошкодити дерево та не зіпсувати врожай наступного року.

    Що таке обрізання вишні, коли і як правильно її робити, знає лише фахівець. При цьому потрібні навички та вміння, тому найкраще це завдання залишити професіоналам. Залежно кількості дерев, обрізка може зайняти багато часу. Тому якщо його немає, необхідно найняти того, хто впорається із цим.

    Джерело

    Поширити: