Обрізання смородини після плодоношення, навіщо і як?

    Поширити:

    Для того щоб кущі смородини радували городника своїм багатим урожаєм, слід проводити обрізку. Адже завдяки обрізанню збільшується врожай та значно підвищується якість ягід. Крім цього, обрізка затримує оголення внутрішніх частин крони, покращує їх зростання. Правильне обрізування смородинового куща сприяє зростанню нових прикореневих пагонів і рясному плодоношенню.

    Обрізання смородини: як і коли потрібно робити

    Більшість садівників радять робити обрізку влітку, оскільки вона має свої переваги:

    • На молоді пагони потрапляє сонячне світло.
    • Більш швидкий розвиток молодих гілок, що розташовуються всередині куща, мають вільне місце для інтенсивного росту рослини.
    • Влітку куща простіше одержувати із ґрунту рослинні речовини.
    • Прискорений фотосинтез.

    Якщо помічено зниження плодоношення – ягоду потрібно зібрати, вирізати близько 3-х скелетних гілочок під корінь. Головне, стежити, щоб не залишився пеньок. Так звільниться місце для нових гілок і з’явиться достатньо освітлення для плодів на новий рік.

    Потрібно оглянути молоді пагони і вибрати з них найсильніші. Всі інші відрізаються під корінь. Найкращим рішенням буде вирвати їх. Підсумок такої процедури: на кущику має залишитися до 10 гілочок, яким не більше 4-х років.

    Після видалення основних гілок можна перейти до пагонів, що знаходяться збоку. На першому етапі видаляються відгалуження на рівні не більше 40 см. Бічні гілочки, що ростуть від основи куща, не викликають інтересу до врожайності, тому вони підлягають видаленню.

    Всі відгалуження, що знаходяться збоку, і які приносили плоди, коротшають на 1 см. У цих місцях наступного року зростуть гілки, що приносять добрі плоди. Молоді бічні гілочки чіпати не слід – вони виявлять себе наступного року своєю врожайністю.

    Близько розташовані один до одного бічні гілки (якщо їхня відстань менше 9-10 см) потрібно обов’язково прибирати.

    Поширити: