Невдачі при квашенні капусти: 6 помилок, які допускає кожна друга господиня

  Поширити:

  Правильно заквашена капуста збереже корисні властивості та відмінний смак до весни. Є чимало причин, чому варто заквасити капусту на зиму.

  По-перше, страва є джерелом поживних речовин: клітковина, вітаміни B і C, мінерали (калій, кальцій, цинк, селен, залізо, йод, фосфор, натрій).

  По-друге, квашена капуста покращує травлення, позитивно впливає на здоров’я судин, знижує рівень цукру та зміцнює імунітет.

  Щоб страва була такою ж корисною навіть після декількох місяців зберігання, потрібно врахувати кілька нюансів її приготування.

  Кімнатна температура

  Для заквашування капусті вистачає 3-4 дні при температурі +22 … +24 °C. А потім її слід прибрати в прохолодне місце, інакше продукт буде зіпсований безповоротно.

  Гази

  Головна причина, чому квашена капуста гірчить, криється в газах, які утворюються у процесі приготування. Щоб вирішити проблему, капусту потрібно щодня протикати аж до дна спицею.

  Гніть

  Капусту не вдасться заквасити без гніту. Вміст ємності має бути занурений у розсіл для отримання потрібного результату.

  Сіль

  Смак може змінитися на гірший бік, якщо не досипали хлорид натрію. На кожний кілограм капусти рекомендують використовувати 30 г солі.

  Йодована сіль

  Поширена помилка. Йодована сіль не годиться для приготування квашеної капусти, хоча деякі господині сподіваються, що так покращать якість страви.

  Пізня капуста

  Особливість пізніх сортів капусти в тому, що цукри в них накопичуються довше. Потрібний обсяг з’являється у них приблизно до кінця грудня, тому тільки з цього моменту їх можна квасити.


  Поширити: