Не чекайте поки огірки почнуть хворіти, а обробіть їх цим дієвим засобом

  Поширити:

  Щоб не допустити зараження огірків грибними хворобами, проведіть профілактичну обробку сіянців огірка, коли в нього з’явиться 3-4 листочки.

  Зазвичай городники використовують хімічні засоби захисту рослин. Але існують не менш ефективні засоби — це біопрепарати та народні методи, менш агресивні й зовсім не шкідливі.

  Профілактичний засіб.

  Приготуйте перевірений багатьма городниками профілактичний засіб від будь-яких захворювань огірків. Розчиніть у літрі домашнього молока 30 крапель йоду, 20 мл рідкого мила, добре перемішайте цей розчин та обприскуйте ним кущі огірків через кожні 10 днів, на протязі всього вегетаційного періоду.

  Засіб на основі сироватки.

  Якщо все ж так на огірковій грядці з’явилась борошниста роса або інша аналогічна хвороба, застосуйте інший не менш ефективний засіб. Нагрійте до +20..+25 0С літру молочної сироватки, розведіть її у 10 літрах води та обприскайте хворі й поряд зростаючі інші рослини.

  Дехто, обприскує огірки не розводячи водою сироватку, а беручи її в чистому вигляді.

  Засіб на основі часнику.

  Щоб хвороби огірків не застали вас зненацька, є дуже непоганий варіант профілактичного захисту та лікування огірків. Пропустіть через м’ясорубку чи видавіть через прес 50 грамів часнику або стрілок часнику. Розведіть отримане часникове пюре в одній літрі води, закрийте кришкою та настоюйте на протязі доби. Настій процідіть, доведіть водою до 10 літрів та обприскайте огірки. Таким нехитрим засобом обробляйте свої огіркові грядки регулярно.

  Деревний попіл.

  Дуже добре допомагають при хворобах на огірках, а також діють як природне добриво – це розчини на основі деревного попелу. Залийте 2-ма літрами окропу склянку деревного попелу, настоюйте 2 доби, процідіть, додайте 10 мл рідкого мила та обприскайте огіркові плантації. Через тиждень повторіть. Для більшого ефекту обробки подвоюйте.

  Якщо вищенаведені засоби не дали стійкого результату, скористайтесь  біопрепаратом «Фітоспорин».

  Декілька порад по вирощуванню огірків.

  При нестачі азоту – тонкі й дрібні в огірка батоги та світле листя. Підживіть рослину таким розчином: розведіть у 8-10 літрах води 1 літр настою коров’яка, розмішайте та полийте огірки у розрахунку 1 літра розчину на рослину.

  При нестачі калію —  огірки округлої форми та звужені біля плодоніжки. Дуже багато калію у деревному попелі: розведіть у 10 літрах води 200 грамів деревного попелу та внесіть під кожен кущ по 1 літру цього розчину.

  Восени грядку після огірків прибирають від залишків, які неодмінно потрібно спалити разом з корінням, а землю перекопати та продезінфікувати мідним купоросом. Розчиніть 50 грамів мідного купоросу  у 10 літрах води, цього розчину повинно вистачити на 1 м2. Це потрібно, щоб позбутися збудників хвороб та шкідників на грядці.

  Джерело

  Поширити: