Найзручніша Конструкція для вирощування огірків

    Поширити:

    Це моя улюблена споруда на городі. Коли всі навколо дивуються, як багато огірків я збираю, і запитують, скільки їх посаджено, я холоднокровно відповідаю – дев’ять – і чекаю на реакцію. Так, всього 9 насіння, зате з середини червня до середини вересня йде збір урожаю. Не менше 6-7 відер добірних огірків за літо. А більше не треба! До того ж красиво, зручно доглядати і огірки завжди сухі та чисті.


    Спочатку був уритий довгою стороною старий шифер стандартного розміру 170*110 см. Вкопали 60 см, залишивши над землею 110 см. Вийшов куб трохи більше метра. Щоб шифер тримався вертикально і його не розпирало б масою землі, у двох місцях зробили обв’язку сталевим дротом.

    Навесні, як тільки земля розмерзлася, стали заповнювати куб: спочатку насипали подушку піску заввишки 50 см, потім поклали плівку, а на неї шар 30 см свіжого гною і компосту впереміш. Це топка, перепріваючи, гній виділяє тепло і гріє знизу. Потім 25 см хорошого компресу, що перепрів, навпіл з садовою землею. Пролили 3 цебрами гарячої води з марганцівкою. Потім усе укриваємо чорним лутрасилом. Взагалі зробити і заправити куб можна пізно восени, тільки накрити зверху плівкою, щоб живлення не вимивалося з верхнього шару. Край куба «пом’якшую» старим поліетиленом у кілька шарів, щоб батоги не різало.

    Насіння сію прямо в землю вже в середині квітня (для гарантії можна підсіяти десь у кутку запас із 5-7 насіння, на випадок, якщо не зійдуть). Роблю надрізи в лутрасилі, загортаю куточки всередину і сію. Ставлю невисокі дуги з розрахунком, щоб їх можна витягувати та збільшувати арку. Відразу ж вкриваю куб 2 шарами лутрасилу і 2 шарами тонкої плівки, закріплюючи цю ковдру простою гумкою.

    Насіння сію не все, а лише 6 штук, задній ряд поки що заповнюю розсадою помідор, на підрощування. Потім, у середині травня кремезна жирна розсада томатів піде у свій парник, а на її місце посію ще три насіння або пересаджу ті огірочки, які зійшло в кутку. Це для пізнього врожаю. Поки огірочки не проростуть – плівку не знімаю, а потім на день знімаю, щоб дощем поливало. Можна не знімати досить довго, в кубі волого і тепло – це огіркам до вподоби. До того часу, як батоги досить підростуть, зникне загроза заморозків, рослини можна випустити у вільне плавання, прикриваючи тільки на ніч лутрасилом. А незабаром і цього не потрібно: знизу та зверху гріє, головне – не забувати про полив.

    Дуже зручно збирати огірки – вони висять чисті та добре видно. Коли батоги підберуться до землі, прищипують. У середині серпня починаю знову на ніч лутрасилом всю гору накривати, інакше зростання огірків сповільниться. А у вересні роблю ревізію і залишаю найплодоносніші пагони, які піднімаю нагору і укладаю всередину куба, закриваючи як навесні. Краще сіяти 2-3 перевірені сорти, урожай більше.

    Поширити: